Activzinc 30 kapsúl

Activzinc 30 kapsúl

13,30 €

Radosť prinášajúci pochádzajúce od značky Activstar - tento tovar zakúpite v jedinečnej akcii za 13,30 EUR. Upozorňujeme, že ponuka má obmedzenú platnosť. Ak sa vám páči bezplatné poštovné, skontrolujte, že objednávate za viac ako 79€. Záleží nám na tom, aby ste ušetrili.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Activstar

Obľúbený produkt značky Activstar - tento produkt doručujeme s VIP zľavou pre každého za 13,30 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. A čo takto doprava ZADARMO? Ak si objednáte nad 79 €, neplatíte poštovné. Želáme vám spokojnosť z výhodného nákupu.

Activzinc - 30 kapsúl

Zinok

Zinok je esenciálny minerál, ktorý prirodzene obsahujú niektoré potraviny, účelovo sa k niektorým pridáva alebo je k dispozícii ako výživové doplnky.

Zinok účinky:

Zinok sa podieľa na mnohých procesoch bunkového metabolizmu. Je prítomný pri aktivite približne sto enzýmov, je nevyhnutný pre imunitu. Podieľa sa na syntéze proteínov, je nezastupiteľný pri hojení rán, syntéze DNA a pri delení buniek.

Zinok podporuje normálny rast a vývoj plodu počas tehotenstva, aj počas detstva a dospievania. Na udržanie správneho rovnovážneho stavu je potrebný určený denný príjem zinku, pretože ľudské telo nemá vyvinutý mechanizmus na jeho uchovávanie – preto sa často odporúča doplniť jeho príjem formou výživových doplnkov.

Zinok účinky na zdravie

Imunita

Závažný nedostatok zinku potláča imunitné funkcie. Už len mierny alebo stredný stupeň jeho deficitu môže zhoršiť funkcie neutrofilov a makrofágov, ktoré tvoria základ bunkovej imunity. Ľudia s nízkou hladinou zinku trpia nepriaznivými zmenami v imunite. Nízka hladina zinku spôsobuje oslabenú imunitu – častou odpoveďou je zápal pľúc a podobné infekcie.

Hnačka, hnačka u detí

Nedostatok zinku spôsobuje zmeny v imunitnom systéme, ktoré vedú k zvýšenej náchylnosti na infekcie spôsobujúce hnačku, resp. akútnu hnačku, vyskytuje sa najmä hnačka u detí.

Hojenie rán

Zinok pomáha udržiavať integritu pokožky a slizníc. Ľudia s nízkou hladinou zinku často trpia chronickými vredmi na pokožke a hojenie rán je dlhodobejšie.

Časté prechladnutie

Zinok je vynikajúci na skracovanie doby prechladnutia, keď sa užíva do 24 hod. od nástupu príznakov. Skracuje dobu prechladnutia a rovnako tak závažnosť príznakov, ktoré prechladnutie vyvoláva.

Degenerácia súvisiaca s vekom

Antioxidanty nachádzajúce sa v zinku spomaľujú proces degenerácie súvisiacej s vekom. tieto antioxidanty bránia aj poškodeniu buniek v sietnici a spomaľujú tak stratu zraku.

Výživové doplnky obsahujúce zinok suplementujú potraviny, v ktorých sa prirodzene nachádza – morské plody, chudé mäso, hydina, vajcia, orechy, fazuľa, sója, cícer, mliečne výrobky, zelenina a ovocie.

Zloženie : Inulín, mliečnan zinočnatý

Dávkovanie : 1 tableta denne

Balenie: 30 tabliet Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce