Activzinc 30+30 kapsúl

Activzinc 30+30 kapsúl

24,70 €

Príjemné pocity nadväzujúci od známeho výrobcu Activstar - tento artikel je v tento okamih po zlacnenie za 24,70 EUR. Nakupujte v našom e-shope za skvelé ceny. Beží vám čas na BEZPLATNÚ dopravu k objednávkam v hodnote 79 EUR a viac! Želáme vám spokojnosť z výhodného nákupu.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Activstar

Kvalitný s akostnou značkou Activstar - tento artikel objednávajte v sezónne zľave za 24,70 EUR. Ceny sú tento týždeň stlačené na minimum. Vyberte si tovar v celkovej hodnote nad 79 € a poštovné máte ZADARMO. Želáme vám príjemné nakupovanie.

Activzinc - 30+30 kapsúl

Zinok

Zinok je esenciálny minerál, ktorý prirodzene obsahujú niektoré potraviny, účelovo sa k niektorým pridáva alebo je k dispozícii ako výživové doplnky.

Zinok účinky:

Zinok sa podieľa na mnohých procesoch bunkového metabolizmu. Je prítomný pri aktivite približne sto enzýmov, je nevyhnutný pre imunitu. Podieľa sa na syntéze proteínov, je nezastupiteľný pri hojení rán, syntéze DNA a pri delení buniek.

Zinok podporuje normálny rast a vývoj plodu počas tehotenstva, aj počas detstva a dospievania. Na udržanie správneho rovnovážneho stavu je potrebný určený denný príjem zinku, pretože ľudské telo nemá vyvinutý mechanizmus na jeho uchovávanie – preto sa často odporúča doplniť jeho príjem formou výživových doplnkov.

Zinok účinky na zdravie

Imunita

Závažný nedostatok zinku potláča imunitné funkcie. Už len mierny alebo stredný stupeň jeho deficitu môže zhoršiť funkcie neutrofilov a makrofágov, ktoré tvoria základ bunkovej imunity. Ľudia s nízkou hladinou zinku trpia nepriaznivými zmenami v imunite. Nízka hladina zinku spôsobuje oslabenú imunitu – častou odpoveďou je zápal pľúc a podobné infekcie.

Hnačka, hnačka u detí

Nedostatok zinku spôsobuje zmeny v imunitnom systéme, ktoré vedú k zvýšenej náchylnosti na infekcie spôsobujúce hnačku, resp. akútnu hnačku, vyskytuje sa najmä hnačka u detí.

Hojenie rán

Zinok pomáha udržiavať integritu pokožky a slizníc. Ľudia s nízkou hladinou zinku často trpia chronickými vredmi na pokožke a hojenie rán je dlhodobejšie.

Časté prechladnutie

Zinok je vynikajúci na skracovanie doby prechladnutia, keď sa užíva do 24 hod. od nástupu príznakov. Skracuje dobu prechladnutia a rovnako tak závažnosť príznakov, ktoré prechladnutie vyvoláva.

Degenerácia súvisiaca s vekom

Antioxidanty nachádzajúce sa v zinku spomaľujú proces degenerácie súvisiacej s vekom. tieto antioxidanty bránia aj poškodeniu buniek v sietnici a spomaľujú tak stratu zraku.

Výživové doplnky obsahujúce zinok suplementujú potraviny, v ktorých sa prirodzene nachádza – morské plody, chudé mäso, hydina, vajcia, orechy, fazuľa, sója, cícer, mliečne výrobky, zelenina a ovocie.

Zloženie : Inulín, mliečnan zinočnatý

Dávkovanie : 1 tableta denne

Balenie: 30+30 tabliet Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce