BCAA PRO - Aminos - rast svalov

BCAA PRO - Aminos - rast svalov

7,41 €

Veľmi obľúbený produkt čo berieme od značky Aone Nutrition - tento produkt doručujeme za takmer veľkoobchodnú cenu 7,41 EUR. Pozrite sa tiež na ďalšie položky zo širokého katalógu. A čo takto doprava ZADARMO? Ak si objednáte nad 79 €, neplatíte poštovné. Zaraďte sa k spokojným klientom.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Aone Nutrition

Výnimočný tovar, od originálneho výrobcu Aone Nutrition - tento artikel neprepásnite za vynikajúcu cenu 7,41 EUR. Vyberajte to najlepšie u nás. Beží vám čas na BEZPLATNÚ dopravu k objednávkam v hodnote 79 EUR a viac! No a to sa jednoducho oplatí.

BCAA PRO – AMINOS

Aminokyseliny - výživový doplnok

Aminokyselina s rozvetveným reťazcom (BCAA) patrí k výživným doplnkom na rast a regeneráciu svalov. Prijímajú ju predovšetkým aktívni športovci pre dosiahnutie svojich fitness a bodybuilding cieľov. Ide o skupinu troch z ôsmich esenciálnych aminokyselín. Sú nevyhnutné pri tvorbe proteínu. Leucín, izoleucín a valín ovplyvňujú priebeh syntézy bielkovín.

Leucín

Leucín dopĺňame stravou alebo rôznymi výživnými fitness doplnkami. Je to štvrtá najviac zastúpená aminokyselina v kostrovom svalstve. Užívanie proteínov na cvičenie s obsahom leucínu minimalizuje rozpad svalových bielkovín. Zmierňujú sa aj prejavy svalovej horúčky. Niekoľkonásobne viac ovplyvňuje syntézu bielkovín než akákoľvek iná aminokyselina.Zameriavame sa na prirodzenú L-formu, teda prijímanú stravou alebo kvalitnými výživovými doplnkami.

Leucín je významnou zložkou proteínov na objem svalovej hmoty. Leucín aktivuje spojenie, ktoré stimuluje anabolické procesy v ľudskom tele. Ide o spojenie mTor. Najčastejšie sa charakterizuje ako aminokyselinový senzor bunky citlivý na hladinu leucínu. Aktivácia spojenia má významnú úlohe pre rast a regeneráciu svalov. Aktiváciu ovplyvňuje aj hladina adenozín trifosfátu (ATP). Leucín získavaný zo surovej stravy má najväčší podiel v klíčených strukovinách, ako napríklad šošovica, cícer a adzuki. Zdrojom leucínu je tiež listová zelenina, tekvicové a slnečnicové semiačka, vlašské orechy, mandle a kešu. Ako výborný doplnok stravy pre ženy sa odporúča konzumovať v dennej dávke 46 g. U mužoch je to približne 56 g.

Leucín má pre ľudský organizmus tieto priaznivé účinky

ochraňuje, regeneruje a posilňuje svalové vlákna
podporuje správnu hladinu cukru v krvi
udržiava rovnováhu dusíka v tele
Podporuje tvorbu rastového hormónu
Je výborným spaľovačom tukov
Priaznivo vplýva na kĺbové väzivá
Podporuje koncentráciu, eliminuje stres a únavu

Izoleucín

Izoleucín ako vetvená aminokyselina sa do tela dostáva buď z potravinových zdrojov alebo rôznych výživových doplnkov na objem. Je rýchlym zdrojom energie, regeneruje svalové tkanivá a zlepšuje celkovú vytrvalosť. Reguluje hladinu cukru v krvi. Podieľa sa na tvorbe hemoglobínu. Zdrojom izoleucínu môže byť aj sójová bielkovina, kuracie mäso, vajcia, ryby, šošovica, kešu a cícer.

Valín

Valín ako tretia z BCAA aminokyselín sa nielenže vyskytuje v proteínoch na cvičenie pre objem svalstva, ale pomáha aj pri regenerácii a ochoreniach pečene a žlčníka. Podporuje rovnováhu dusíka v tele. Možno ho získavať z mliečnych produktov, obilnín, z mäsa alebo aj zo sójovej bielkoviny.

Prostredníctvom kondičných tréningov je dôležité zabezpečiť nielen udržiavanie svalovej hmoty, ale aj predchádzať únave a vyčerpaniu. Významnú úlohu tak zohráva aj vitamín B6 v daných proteínových produktoch.

Vitamín B6

Ovplyvňuje rast a vývoj kostry
Ovplyvňuje metabolizmus červených krviniek
vitamín je v tele udržiavaný malým počtom tkanív. Približne 60% dennej dávky sa vylúči do 24 hodín
nachádza sa vo svaloch, pečeni a nervovom tkanive
je zdrojom energie a odolnosti voči stresu
získavame ho z červeného a kuracieho mäsa, celozrnných výrobkov, zemiakov, strukovín a z orechov

Dávkovanie:

5 - 10 tabliet podľa potreby užiť pol hodinu pred výkonom alebo po výkone

Balenie: 250 tabliet, 500 tabliet, alebo sáčok 100 tabliet

Zloženie

zmes BCAA (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), vaječný proteín, pivné kvasinky, fosforečnan vápenatý a horečnaté soli potravinových mastných kyselín (protihrudkujúce látky), Dpantotenát vápenatý, pyridoxin HCl

Výživové údaje
na 100 g
5 tabliet (1 dávka)
NRV*

Energia
335 kcal / 1395 kJ
16.75 kcal/ 70 kJ

Bielkoviny
80 g
4 g

Sacharidy
4 g
0,2 g

Tuky
3 g
0,15 g

L-Leucín
40 g
2000 mg

L - Izoleucín
20 g
1000 mg

L - Valín
20 g
1000 mg

Kyselina pantoténová
60 mg
3 mg
50%

Vitamín B6 / Pyridoxín
14 mg
0,7 mg
50%

* % NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 porciu

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce