BCAA - Rush - Aminokyseliny

BCAA - Rush - Aminokyseliny

1,26 €

No tak toto je gól: pochádzajúce od značky Aone Nutrition - tento tovar si môžete zaobstarať v úžasnej akcii za 1,26 EUR. Poskytujeme vám príjemný nákup z vášho počítača, tabletu či smartphonu. NEPLAŤTE dopravné a balné, ponuka platí pre objednávky v hodnote nad sedemdesiat deväť eur. No a to sa jednoducho oplatí.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Aone Nutrition

Váš obľúbený tovar, s pečaťou kvality Aone Nutrition - tento artikel čaká na vás v neopakovateľnej akcii za 1,26 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. Vyberte si tovar v celkovej hodnote nad 79 € a poštovné máte ZADARMO. Neplaťte inde viac než musíte.

BCAA-RUSH

Aminokyseliny

Významnú úlohu v metabolizme bielkovín zohráva leucín, izoleucín a valín, teda aminokyseliny s rozvetveným reťazcom. Nesú označenie BCAA aminokyseliny a sú dôležité pri metabolických procesoch bielkovín v ľudských svaloch. Vo svaloch sú zdrojom energie pri cvičení a celkovej fyzickej námahe. Ako zdroj energie pre ľudské svaly je predovšetkým oxidácia BCAA. Významným z BCAA aminokyselín je leucín.

Leucín

Leucín je dôležitým prvkom pri proteosyntéze. Bráni rozpadu bielkovín. Jeho anabolické účinky sa prejavujú predovšetkým pri uvoľňovaní inzulínu z pankreasu. V dôsledku toho sa aminokyseliny z krvi dostávajú vo väčších dávkach do svalových buniek. Ich samotný transport je rýchlejší. Pre aktívnych športovcov má to priaznivý dopad na nárast svalovej hmoty. Leucín, respektíve zmes aminokyselín BCAA sa vďaka svojim priaznivým účinkom na zdravie uplatňuje pri skvalitňovaní výživových doplnkov.

Zmes BCAA v pomere 2:1:1 je súčasťou rôznych práškových nápojových koncentrátov, ktoré môžu byť obohatené aj o L-glutamín či vitamíny B6. Športovcom sa odporúča takýto nápojový koncentrát rozpustiť v približne 250 ml vody. Túto dávku by mali užiť 30 min pred tréningom, alebo okamžite po danom cvičení. Užívanie koncentrátov s obsahom BCAA má priaznivé účinky aj v čase kľudového, respektíve zotavovacieho režimu. Ak považujeme leucín za dôležitý regulátor proteosyntézy, jeho pozitívne účinky sa spájajú nielen s fitness a bodybuilding tréningami. Je to kvalitný doplnok výživy na posilnenie imunity, ale aj v procesoch sarkopémie.

Sarkopémia

Sarkopémia súvisí s úbytkom svalovej hmoty. Týka sa predovšetkým ľudí vo vyššom veku. Svaly u starších ľudí nereagujú na anabolický účinok aminokyselín. Sú neaktívne aj pri antiproteolytickom účinku inzulínu. Vďaka zmesi aminokyselín s prevládajúcou zložkou leucínu sa zvyšuje proteosyntéza u svalových tkanivách starších ľudí. Tak sa tvorba svalových bielkovín dostane na požadovanú úroveň. Starším sa tak zmiernia bolesti svalov, kĺbov a účinne sa predchádza aj reumatizmu. Ani tu však netreba zabúdať na bilanciu, odporúčané množstvá a dávkovanie aj ostatných aminokyselín. Je nevyhnutné zamerať sa aj na iné proteínové doplnky s množstvom ďalších výživných látok. Nie sú zárukou len účinného chudnutia, ale predovšetkým zdravého životného štýlu a celkovej vitality. Tieto výživové doplnky potrebujú nájsť oporu aj u kvalitnej, pestrej a vyváženej stravy.

Podpora imunity

Aj keď nie ste aktívnym športovcom, čerpajte energiu z rôznych preventívnych a regenerujúcich vitamínov na imunitu. Tie zohrávajú kľúčovú úlohu aj pri antikatabolických procesoch. Jedným z nevyhnutných zložiek svalovej bielkoviny je L-glutamín.

L - glutamín

Viac než 60% kostrového svalstva je zložená práve z tejto aminokyseliny. Je dôležitým nosičom dusíka do svalových tkanív. Je produktom neesenciálnej aminokyseliny, kyseliny glutámovej. L-glutamín je fitness doplnkom pre svalovú regeneráciu a vytrvalosť. Účinne zvyšuje hladinu rastového hormónu a pomáha pri obnove glykogénu. Kvalitným proteínom pre ženy sa stáva aj vďaka svojim silným detoxikačným účinkom. Pomáha pri redukčných diétach a pri obnove energie.

L-glutamín je malým, ale nenahraditeľným zázrakom prírody. Športovci sú s ním nadmieru spokojní, pretože má minimálne percento vedľajších účinkov. Jeho denné dávkovanie by malo byť rozdelené na dvakrát. Odporúča sa užívať ho po tréningu a večer pred spaním.

Pozitívne účinky L-glutamínu na ľudský organizmus:

udržiava rovnováhu a upravuje metabolizmus bielkovín
zabraňuje tvorbe kyseliny mliečnej vo svaloch
chráni ľudské telo pred vyčerpaním a presilením počas tréningov
urýchľuje hojenie rán, zlepšuje funkciu čriev a tvorbu glykogénu v pečeni

Dávkovanie BCAA:

Jedna dávka ( 1 odmerka/10 g) rozpustíme v 0,25 l vody a užijeme cca pol hodinu pred záťažou, alebo okamžite po športovom výkone. Maximálna denna dávka je 20 g.

Balenie: dóza 300g - 750 ml alebo jednorázové balenie 10 g v rôznych príchutiach

Zloženie:

BCAA (L-leucin, L-izoleucín, L-valín)
kyselina citrónová
L - glutamín
kyselina jablčná
regulároty kyslosti
beta-karotén
D-biotín
D-pantotenát vápenatý
MCT olej
sladidlo sukralóza
pyridoxín hydrochlorid
aróma

Výživové údaje
100 g
1 dávka 10 g

Energia
1611 kJ/ 379 kcal
161 kJ/ 38 kcal

Tuky
1,9 g
0,19 g

Nasýtené mastné kyseliny
1,9 g
0,19 g

Sacharidy
2 g
0,2 g

z toho cukry
0,4 g
0,04 g

Protein
84 g
8,4 g

Soľ
0,1 g
0,01 g

Výživové údaje
100 g
1 dávka 10 g
NRV 10 g

L - leucín
36 g
3600 mg

L - izoleucín
18 g
1800 mg

L - valín
18 g
1800 mg

L - glutamín
12 g
1200 mg

Biotín
100 µg
10 µg
20%

Vitamín B6
2,8 mg
0,28 mg
20%

Kyselina Pantoténová
12 mg
1,2 mg
20%

NRV - Nutrient Reference Values/ Nährstoffbezugswerte/ Referenčná výživová hodnota.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce