Bonemax - vitamíny na kosti

Bonemax - vitamíny na kosti

18 €

Toto si zamilujete: od kvalitného výrobcu Provitex - tento hit zoženiete vo výhodnej akcii za 18 EUR. Pozrite sa tiež na ďalšie položky zo širokého katalógu. Akonáhle sa vám zapáči tovaru nad 79 EUR, cenu dopravy už nemusíte riešiť, bude GRATIS. Zaraďte sa k spokojným klientom.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Provitex

Prvotriedný od značky Provitex - tento produkt dodávame pri práve prebiehajúcej akcii za 18 EUR. Nakupujte v našom e-shope za skvelé ceny. DOPRAVA ZADARMO teraz aj bez špeciálneho kupónu, stačí nakúpiť za viac ako 79 euro. Nakupovanie na internete je tak opäť výhodnejšie ako v kamennej predajni, ktorá má vyššie náklady.

Bonemax

Výživové doplnky na kosti a zuby

Vápnik

Jednou z nevyhnutných minerálnych látok pre zdravý ľudský organizmus je aj vápnik. Má preto významné zastúpenie v rôznych výživových doplnkoch, ktoré napomáhajú aj k jeho účinnému vstrebávaniu. Výskyt vápnika v ľudskom organizme je dôležitý pre správne vyživovanie buniek, pre činnosť nervového systému a pri poruchách rastu kostí. Tým sa vysvetľuje aj jedna z jeho najvýznamnejších funkcií pre podporu celkového zdravia. Tento minerálny prvok sa prevažne vyskytuje v zuboch a kostiach.

Osteoporóza

Pri dlhodobo zníženom podiele vápnika dochádza k jeho dopĺňaniu z kostí. Kosti sa tak stávajú krehkejšie a dochádza k zvýšenému riziku zlomenín. Pri závažných stavoch môže dôjsť k osteoporóze, teda k rednutiu kostí.Nedostatok vápnika v tele môže viesť až k aktivizovaniu tichého zabijaka kostí. U starších ľudí môžu zlomeniny spôsobiť fatálne, smrteľné následky. Prírodný vápnik priaznivo ovplyvňuje aj činnosť srdca. Je významným minerálnym prvkom pre ženy v menopauze. Pre účinné vstrebávanie a ukladanie vápnika v tele je nevyhnutné spolupôsobenie vitamínov K2 a B3. Tým sa intenzívnejšie podporuje rast svalových, kožných a krvných buniek. Zlepšuje sa činnosť obranných mechanizmov a dochádza k priaznivej regulácii krvného tlaku.

Okrem osteoporózy dokáže deficit vápnika v tele zapríčiniť nevzhľadnú priečnu lámavosť nechtov. S nedostatkom vápnika úzko súvisí aj nadmerné vypadávanie vlasov. Vápnik je tak aj dôležitým vitamínom krásy. Pri jeho úbytku môžeme trpieť nespavosťou alebo pociťovať silné búšenie srdca. Pri jeho optimálnom množstve sú naše zuby zdravé, silné a bez kazov. Je účinným aj pre minimalizovanie nepríjemného škrípania zubami. Vápnik priaznivo vplýva na vyživovanie pokožky a napomáha predchádzať rôznym kožným vyrážkam a ekzémom. Prírodným zdrojom vápnika je predovšetkým mlieko a mliečne výrobky. Jeho dostatočné zastúpenie je aj v špenáte, karfiole, orechov a strukovinách.

Magnézium

Jedným z najvýznamnejších katiónov v tele pre správny priebeh metabolických procesov je aj magnézium. Zodpovedá za činnosť srdca a jeho svalové sťahy. Vyživuje nervové bunky. Zabraňuje pri ukladaní vápnika v tele, a to napríklad v podobe obličkových kameňov.Táto účinná minerálna látka je nevyhnutná pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži. Znižuje celkové svalové napätie. Je účinnou zložkou vitamínových komplexov na zmiernenie bolestí hlavy, predovšetkým pri migrénozných záchvatoch. Pomáha prechádzať únave a celkovému oslabeniu organizmu. Užíva sa aj pre lepšiu koncentráciu a činnosť mozgu. Magnézium je účinným minerálom na zmiernenie príznakov prieduškovej astmy. Ženám poskytuje úľavu pri silných menštruačných bolestiach.

Zinok

Komplex účinných minerálnych látok pre podporu celkovej výživy zubov, kostí, vlasov a nechtov uzatvára zinok.
Zinok a jeho priaznivé účinky na ľudský organizmus:
Ochraňuje bunky v tele pred oxidačným stresom
Priaznivo podporuje procesy látkovej premeny
Posilňuje zrak
Je prospešným vitamínom krásy. Vyživuje pokožku, vlasy a nechty
Prispieva aj k normálnej činnosti pohlavných orgánov

Dávkovanie:

2x1 tabletu rozžuť ráno a večer pred jedlom

Balenie: 60 tabliet

Zloženie:

Účinná látka
v 1 tablete
ODD

Vápnik
170 mg
21,25%

Horčík
75 mg
20,00%

Zinok
3,75 mg
37,50%

Vitamín D3
2,5 mcg
50%

ODD: odporúčaná denná dávka

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce