Calcium Star - Vápnik

Calcium Star - Vápnik

18 €

Top produkt, čo nám vyrába Starlife - tento artikel je v tento okamih pri práve prebiehajúcej akcii za 18 EUR. Počet kusov na zákazníka môže byť obmedzený. A najlepšie na tom všetkom je, že pri objednávke nad 79€ nezaplatíte ani korunu za dopravu. Už sme vás presvedčili, že toto musíte mať?

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Tradičný bestseller, od top výrobcu Starlife - tento produkt obchodujeme v perfektnej akcii za 18 EUR. Odporúčame tiež ostatné produkty z ponuky e-shopu. A čo takto doprava ZADARMO? Ak si objednáte nad 79 €, neplatíte poštovné. Už sa tešíte na svoju objednávku?

CALCIUM STAR - Vápnik

Výživové doplnky

Calcium star výživový doplnok je charakteristický svojim zložením, a to vápnikom. Ten sa môže nachádzať v kalciových tabletách / kalciových šumivých tabletách, injekciách, kalciových sirupoch alebo v podobe výživových doplnkov.

Vápnik je najviac sa vyskytujúci esenciálny minerálny prvok. Vápnik sa nachádza vo veľkom množstve v potravinách. Nachádza sa predovšetkým v kostiach a zuboch. Vápnik je potrebný pre posilnenie a správny vývoj zubov a kostí a pre udržanie ich vitality, štruktúry a hustoty. Vápnik sa často nachádza v skupine s rôznymi vitamínmi – najčastejšie s horčíkom a zinkom. Veľmi dôležitý vápnik je v tehotenstve – dávkovanie je dôležité v tomto období konzultovať so svojím lekárom. Potraviny bohaté na vápnik sú dostupné vo všetkých obchodoch a obsahujú aj rôzne iné vitamíny. To, čo obsahuje vápnik má rôzne účinky na organizmus, najčastejšie sú však účinky na kosti, zuby a krv.

Účinky vápnika v organizme:

potrebný pre rast a vývin kostí u detí,
prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi,
prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu,
prispieva k normálnej funkcii činnosti svalov,
prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a nervových prenosov,
prispieva k normálnej funkcii tráviacich enzýmov,
podieľa sa na procese delenia a špecializácie buniek,
je potrebný pre udržanie zdravého stavu kostí a zubov...

​​Spolu s horčíkom a fosforom je základným stavebným prvkom kostry a zubov. Znižuje krvný tlak a je potrebný na zrážanie krvi, hojeniea činnosť svalov vrátane srdca, znižuje hladinu cholesterolu a chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami. Udržuje našu pokožku zdravú a elastickú. Upokojuje nervy a chráni pred nespavosťou, nervozitou, necitlivosťou končatín. Vápnik slúži aj ako regulátor výmeny horčíka a draslíka. Znižuje priepustnosť biologických membrán, pomáha v prevencii postupného úbytku hmoty kostí.​

Nedostatok vápnika môže spôsobovať:

bolesti kĺbov,
vznik ekzémov,
búchanie srdca,
vysoký tlak,
nervozitu,
depresie,
strácanie pamäti,
bielu pleť,
nespavosť,
necitlivosť končatín....

Zdroje vápnika v jedle :

pohánka,
hrášok,
špenát,
tekvica,
sardinky,
kel,
losos a iné ryby,
vaječný žĺtok,
citróny,
syry,
brokolica.
kapusta,
orechy,
strukoviny,
ovsené vločky...

Vápnik sa nachádza v spojení s vitamínom D a kyselinou listovou – vďaka ním sa v tele lepšie vstrebáva.

Dávkovanie: 1-2 tablety 2x denne- Výživový doplnok nie je určený na zabezpečenie výživy z potravy, za jej náhradu. Neslúž na diagnostiku ani na regeneráciu organizmu, poprípade liečbu. Neprekračujte dennú dávku, poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Zloženie: Vápnik

Obsah balenia: 60 tabliet.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce