Carnivita - L carnitin

Carnivita - L carnitin

17,40 €

Hit z katalógu: od firmy Provitex - tento produkt obchodujeme vo zľavové akciu za 17,40 EUR. Pozor, počet kusov na sklade môže byť u akčného tovaru obmedzený, zaistite si svoj kus včas. NEPLAŤTE dopravné a balné, ponuka platí pre objednávky v hodnote nad sedemdesiat deväť eur. Vy tak neplatíte nič naviac!

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Provitex

Urobte si radosť: obľúbenej značky Provitex - tento artikel musíte mať s úžasnou cenovkou 17,40 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. Obľúbený bonus, BEZPLATNÉ poštovné a balné, je poskytovaný pre objednávky nad 79€. Záleží nám na tom, aby ste ušetrili.

Carnivita

L carnitin

Multivitamínový komplex vyvinutý pre celkové posilnenie tela treba pravidelne užívať ako doplnok ku kvalitnej a vyváženej strave. Bohaté spektrum účinných látok dodáva telu aj L-karnitín. Je zlúčeninou, ktorá v ľudskom organizme vzniká v pečeni a obličkách. Celkový podiel L-karnitínu v tele závisí od činnosti aminokyselín lyzín a metionín. Syntézu L-karnitínu ovplyvňuje pôsobenie vitamínu C a vitamínov skupiny B. L-forma karnitínu je biologicky aktívna, prírodná.

Karnitín

Karnitín má významnú funkciu pri energetickom zásobovaní tela. Ľudský organizmus je schopný produkovať karnitín len vo veľmi malom množstve. V období 18.veku života dosahuje tvorba karnitínu maximálne hodnoty. Približne po 45.veku života sa produkcia karnitínu v tele úplne zastaví. S tým úzko súvisí aj celkové oslabenie a vyčerpanie organizmu. Kvalitnou doplnkovou prevenciou na podporu optimálneho podielu karnitínu v tele sú výživné multivitamínové komplexy.

L-karnitín je v ľudskom tele značne zodpovedný aj za ukladanie telesného cukru. Karnitín podporuje prirodzené ukladanie glykogénu vo svaloch. Má tak priaznivý dopad na regeneráciu a zväčšovanie objemu svalstva. Je účinným doplnkom k strave pre športovcov a ľudí s aktívnym spôsobom života.L-karnitín podporuje prenos tukov do bunkových mitochondrií. Suplementy karnitínu sú tak účinné spaľovače tukov. Pre zvýšenie účinkov karnitínových vitamínových komplexov treba aj pravidelne cvičiť a vyvážene sa stravovať.

Carnitin má významné anabolické účinky. Na základe výskumných zistení je karnitín účinnou zložkou pre zvýšený prietok krvi v organizme. Tak sa do svalových vlákien dostávajú potrebné výživné látky a dostatočné množstvo kyslíka. Uvoľňuje oxid dusnatý, respektíve obmedzuje jeho oxidačné pôsobenie. Je prospešným vitamínom krásy. Podporuje zdravý rast vlasov. Vyživuje vlasové folikulum, a preto je obsiahnutý aj v kvalitnej vlasovej kozmetike. Účinky karnitínu sa často skloňujú aj v súvislosti s celkovou činnosťou mozgu. Acetyl l-karnitín podporuje správnu funkciu nervového systému a je významným stimulátorom dlhovekosti.

Vitamín C

V moderných vitamínových komplexoch má významné zastúpenie vitamín C ako účinný antioxidant. Prírodný vitamín C prispieva k podpore imunitného systému a celkovej vitality tela. Využíva sa pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení a je rovnako prospešným vitamínovým doplnkom pre zdravú pokožku a pleť. Prispieva k tvorbe kolagénu, minimalizuje nevzhľadné vyrážky, akné a urýchľuje hojenie rán.

Je významnou doplnkovou prevenciou pri nádche a rôznych prejavoch alergie. Dokáže účinne hojiť aj rany po popáleninách a zraneniach. Spevňuje kostí, posilňuje chrupavky, väzivá a zubnú sklovinu. Priaznivo vplýva na udržiavanie optimálnej hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Je významným spaľovačom tukov pri redukčných diétach. Jeho najväčšie zastúpenie je v tropickom ovocí, zelenine, mäse a celozrnných výrobkoch.

Nedostatok vitamínu C sa v ľudskom tele prejavuje:

Celkovou únavou, vyčerpanosťou a malátnosťou
Bolesťami a opuchmi kĺbov
Problémami s trávením
Chudokrvnosťou
Kožnými ochoreniami
Vypadávaním zubov a zvýšeným krvácaním ďasien

Dávkovanie:

3x1 tabletu rozžuť pred jedlom

Balenie: 90 tabliet

Zloženie:

Účinná látka
v 1 tablete
ODD

L carnitin
333,3 mg
n.m

Vitamín C
20 mg
25,00%

Vitamín B3
6 mg
37,50%

Vitamín E
3,33 mg
27,77%

Vitamín B5
2 mg
33,33%

ß - karotén
1,6 mg
n.m.

Vitamín B6
0,66 mg
47,61%

Vitamín B2
0,53 mg
38,09%

Vitamín B1
0,47 mg
42,42%

Folát
66,66 mcg
33,33%

Biotín
50,00 mcg
11,1%

Vitamín B12
0,33 mcg
13,33%

ODD: odporúčaná denná dávka

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce