Chromium Star - chróm

Chromium Star - chróm

15 €

Produkt osvedčený zákazníkmi, čo nám dodáva Starlife - tento hit zaobstaráte za skvelú cenu 15 EUR. Spoľahnite sa na najvýhodnejšie ceny v našom internetovom obchode. Vyberte si tovar v celkovej hodnote nad 79 € a poštovné máte ZADARMO. Lepšie ponuku už na trhu hľadať nemusíte.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Trendy od originálneho výrobcu Starlife - tento produkt máte za pár kliknutí v perfektnej akcii za 15 EUR. Robí nám radosť, že naše akcie robia radosť vám! A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznícky prístup.

CHROMIUM STAR

Chróm - výživový doplnok

Chróm je esenciálny biogénny stopový prvok, ktorého hlavnou úlohou v tele je usmerňovať metabolizmus živín, sacharidov, tukov a bielkovín. V tele človeka sa nachádza 5 – 10 mg chrómu.

Účinky chrómu sú:

odbúrava chuť na sladkosti a obmedzuje pocit hladu
reguluje metabolizmus cholesterolu má dôležitú úlohu pri stabilizácii hladiny cukru v krvi
podporuje svalotvorbu a optimálnu využiteľnosť tukov na tvorbu energie, čím pomáha pri zvyšovaní podielu svalov na úkor tukov
podporuje liečbu astmy
pôsobí proti degeneratívnym zmenám a predčasnému starnutiu
redukuje vysoký tlak
zmierňuje bolesti hlavy
chráni pred depresiami a únavou

Chróm je v krvnej plazme viazaný na transferín, ktorý bol roky známy len ako transportná bielkovina pre železo. Väčšie množstvo chrómu sa kumuluje v pečeni, obličkách, vo svaloch, v tukovom tkanive, v koži a vo vlasoch. Pre svoju činnosť ho potrebujú aj leukocyty. Nevyhnutný je pre činnosť nadobličiek a predovšetkým pre mozgovú činnosť. Pomáha zužitkovať aminokyseliny, urýchľuje syntézu proteínov a má priaznivý vplyv na proces látkovej premeny. Organizmus sa rýchlejšie regeneruje, čo umožňuje ho viac zaťažovať – vzrastá jeho celková výkonnosť. Biogénny chróm, ktorý je zložkou glukózotolerančného faktora (GTF) uľahčuje naviazanie inzulínu na receptory buniek a sprostredkuje prestup glukózy z krvi do intracelulárneho priestoru. Tým sa hyperglykémia upravuje. Prípravky s obsahom chrómu významne stabilizujú hladinu cukru v krvi, čo má svoj význam u pacientov chorých na cukrovku, hlavne v počiatočnom štádiu choroby. Nie je však náhradou za inzulín. Stimuláciou účinku inzulínu prispieva chróm následne aj k regulácii metabolizmu cholesterolu. Znižuje koncentráciu cholesterolu a mastných kyselín v krvnej plazme a prispieva ku zníženiu rizika srdcovo-cievnych ochorení (artérioskleróza, srdcový infarkt a mozgová mŕtvica). Chróm sa vylučuje z organizmu cestou obličiek, glomerulárnou filtráciou, tubulárnou sekréciou a elimináciou cez moč. Časť chrómu neresorbovaná sliznicou tenkého čreva sa vylučuje v stolici spoločne s malým množstvom chrómu, ktorý sa vylučuje do čreva žlčou. Známe je užívanie chrómu na chudnutie, svojim účinkom znižovania pocitu hladu.

Hlavnými zdrojmi chrómu je mäso, holandský syr, droždie, cereálie, čierny čaj, cibuľa, červená repa, bravčové mäso, kakao, obilné klíčky, pečeň, maslo, ustrice, pivovarské kvasnice, čerstvé ovocie. Len málokedy sa stretávame s nedostatkom chrómu u človeka. V prípade, že by k takejto situácii došlo, medzi najvýraznejšie prejavy patria podráždenosť, zmätenosť, zvýšený hlad, chuť na sladké, nadmerný smäd, impotencia, úzkostné stavy, únava, spomalenie rastu, priberanie, krvavé zvracanie. Nadbytok chrómu naopak spôsobuje zápaly kože, ochorenia pečene a obličiek, kolaps krvného obehu, narušenie procesov vstrebávania železa a zinku, prudké bolesti.

Zvýšenú potrebu chrómu majú:

tehotné ženy – embryá ho nevyhnutne potrebujú pre svoj rast
športovci a ťažko pracujúci ľudia – väčšia fyzická záťaž zvyšuje v tele potrebu chrómu až 5 násobne
ľudia vystavený stresu
ľudia, ktorí prijímajú stravu bohatú na sacharidy

Dávkovanie: 1 tableta denne pred jedlom

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od spôsobu spracovania zložky v balení.

Zloženie:

Chróm 200 µg (500% RDA). RDA - odporúčaná denná dávka

Upozornenie: Upozornenie pre diabetikov a hypoglykemikov: vzhľadom k obsahu chrómu, ktorý môže zvyšovať citlivosť na inzulín a ovplyvňovať hladinu glukózy v krvi, užívajte len, pod dohľadom lekára. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce