Folic Acid Star

Folic Acid Star

9 €

V akcii je od producenta Starlife - tento tovar si môžete nechať poslať v neopakovateľnej akcii za 9 EUR. Vyberať tovar v akcii môžete z pohodlia vášho domova. Pri objednávke nad 79 EUR od nás máte DOPRAVU ZADARMO. Urobte si radosť.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Tradičný bestseller, s pečaťou kvality Starlife - tento artikel objednávajte v hustej akciu za 9 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Záleží nám na tom, aby ste ušetrili.

FOLIC ACID

Výživové doplnky - pre tehotné a dojčacie ženy

Folic Acid je prípravok, ktorý svojim zložením je vhodný pre každého, najmä však pre tehotné a dojčiace ženy.

Kyselina listová

Obsiahnutá kyselina listová účinne napomáha:

zdravému vývoju ľudského plodu
tvorbe krvi
imunitnému systému
psychickej činnosti

Kyselina listová alebo vitamín B9 sa nachádza sa v prírodnej forme v rastlinách. Je dôležitá pre procesy bunkového delenia a rastu, syntézy nukleových kyselín, správny vývoj a rast bielych krviniek, a tiež je súčasťou génov a chromozómov. Minerály a Vitamíny v tehotenstve zvyšujú svoje nároky, preto je potrebné ich v tele doplniť. Medzi dôležité vitamíny v tehotenstve patrí aj kyselina listová. Štúdie ukázali, že prísun kyseliny listovej v tehotenstve znížil riziko pôrodu dieťaťa s vrodenou chybou – rázštepom chrbtice až o 70%. Najcitlivejšia doba sú prvé tri mesiace tehotenstva. Vtedy je treba dostatočne dbať práve na prísun tohto vitamínu, a tiež mesiac pred plánovaným otehotnením. Kyselina listová sa vstrebaním v čreve mení a v takej forme sa dostáva do organizmu. Najviac kyseliny listovej obsahuje zelenina, kuracia a morčacia pečeň, celozrné výrobky, obilniny a niektoré druhy ovocia (maliny, melón a čučoriedky). Najbohatším zdrojom sú však kvasnice. Je citlivá na teplo a kyslík prítomný vo vzduchu, preto je najlepšie konzumovať ovocie a zeleninu tepelne neupravenú. Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť poruchy rastu, šednutie vlasov, zápal jazyka, vredy v ústach, peptické vredy a hnačku.

Rizikové skupiny, ktoré by mali užívať kyselinu listovú:

tehotné a dojčiace ženy
všetky časti populácie, obzvlášť nedojčené deti, dospievajúci
pri alkoholizme a podvýžive
pri užívaní liekov
ľudia vo vyššom veku
ľudia trpiaci na cukrovku
ľudia s chronickým gastrointestinálnym ochorením

Nedostatok kyseliny listovej sa prejavuje:

chudokrvnosť,
zlá nálada, depresie,
hnačka,
šednutie vlasov,
zápal jazyka a vredy v ústach,
rastové problémy,
problémy otehotnieť,
peptické vredy,
pri nadmernom príjme je zas problémom: nespavosť, tráviace problémy, psychické problémy, alergie.

Dávkovanie: Dospelí 1 tableta denne, tehotné a dojčiace ženy najviac ½ tablety denne

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od veľkosti balenia

Zloženie: Folic Acid (kyselina listová) 800 µg (400% RDA). RDA - odporúčaná denná dávka

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce