Glutamín - peptidy - aminokyseliny

Glutamín - peptidy - aminokyseliny

21,19 €

Vynikajúci pochádzajúce od značky Aone Nutrition - tento artikel čaká na vás za takmer veľkoobchodnú cenu 21,19 EUR. Odporúčame tiež ostatné produkty z ponuky e-shopu. Naplníte Ak košík tovarom nad sedemdesiat deväť euro, okamžite máte ZADARMO dopravu až k vám. Už sme vás presvedčili, že toto musíte mať?

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Aone Nutrition

Z rebríčka najpredávanejších tovarov pochádza od populárneho výrobcu Aone Nutrition - tento hit môžete zaobstarať za bombastickú cenu 21,19 EUR. Ponúkame najlepší pomer cena výkon. A najlepšie na tom všetkom je, že pri objednávke nad 79€ nezaplatíte ani korunu za dopravu. Jasná úspora a k tomu spokojnosť z nákupu, nie je prečo váhať.

GLN-PEPTIDE

Aminokyselina L-glutamín

Aminokyselina L-glutamín je v ľudskom tele dôležitá predovšetkým pre rast a funkciu svalových tkanív. Zdrojom tejto aminokyseliny sú živočíšne bielkoviny, a to mäso, vajcia a mliečne produkty. Ľudské telo pri väčšej fyzickej záťaži potrebuje glutamín doplniť či už vo forme potravinových zdrojov alebo ako kvalitný doplnok výživy. L-glutamín v ľudskom tele vzniká pri rozklade neesenciálneho glutamátu aminokyselín, pričom viaže molekuly amoniaku s obsahom dusíka. Najväčšie zastúpenie glutamínu sa v tele produkuje v kostrovom svalstve. Ide o približne 70%. Ďalším cieľovým miestom je tenké črevo, obličky a biele krvinky. Množstvo aminokyseliny L-glutamín v tele závisí od rôznych vonkajších faktorov a momentálneho zdravotného stavu užívateľa. Nízka hladina glutamínu sa prejavuje po fitness a bodybuilding tréningu. Vo forme kvalitných výživových doplnkov sa preto odporúča predovšetkým aktívnym športovcom. Patrí medzi účinné spaľovače tukov pri celkovom udržiavaní, respektíve raste svalového objemu.

Aktívni športovci by mali predovšetkým oceniť šetrné využitie bielkovín a stimuláciu syntézy glykogénu. Podporuje postupné budovanie imunitného systému. L-glutamín sa v priebehu náročného tréningu postupne uvoľňuje do krvi. Takto sa značne znižujú zásoby glutamínu vo svaloch. Ak nedostatok glutamínu pretrváva, dochádza k poškodeniu, respektíve k rozpadu svalovej hmoty. Pri užívaní kvalitných výživových doplnkov pre športovcov sa treba preto zamerať na vyšší obsah aminokyseliny L-glutamín vo forme peptidov.

Dôležitým obdobím na dopĺňanie glutamínu je práve obdobie náročných tréningov, diétne, respektíve pôstne obdobie. Taktiež je pre človeka nevyhnutným aj za podmienok zvýšeného až extrémneho stresu. L-glutamín vo forme peptidov patrí aj do kategorizácie kvalitných proteínov pre ženy. Práve v období tehotenstva a laktácie sa jeho zásoby v tele značne vyčerpávajú.Glutamínové aminokyseliny významne ovplyvňujú reguláciu syntézy a poškodenie bielkovín. Glutamín podporuje tvorbu glukózy, ovplyvňuje metabolizmus BCAA a výrazne sa podieľa na celkovom “hospodárení“ s vodou v ľudskom tele. Obličky patria k hlavným a najdôležitejším spotrebiteľom glutamínu. Amoniak, štiepený prvok z glutamínu, udržiava rovnováhu tela s celkovým podielom kyselín.

Pri náročnom tréningu, hladovke či počas bielkovinovej diéty stúpa aj spotrebovanie glutamínu v obličkách. Pri rôznych diétach bez odborného dohľadu dochádza k zníženiu hladiny glutamínu v plazme a svaloch. Nedostatok glutamínu spôsobuje aj zvýšenie náchylnosti na infekcie. Má stimulačné účinky aj pri tvorbe rastového hormónu.

Hlavné účinky glutamínu

buduje imunitu a detoxikuje organizmus
regeneruje svaly
je dôležitým regulátorom pečeňového glykogénu
podporuje zdravé trávenie a koncentráciu
ochraňuje centrálny nervový systém
podporuje tvorbu rastového hormónu
reguluje krvnú glukózu a metabolizmus proteínov

Glutamín dávkovanie:

Tak ako máme svoj imunitný systém postupne budovať a udržiavať telo v kondícii, rovnako tak treba dopĺňať aj glutamín. Pri práškových či kapsulových výživových doplnkoch je voľná forma L-glutamínu tou najúčinnejšou. Ako denný proteín by ste ho mali užívať minimálne v 20-30 gramoch. Po 10 g ho môžete prijať pred, počas a po tréningu. V dňoch, keď necvičíte, užite aspoň 5 g každé 2 – 3 hodiny.

Denná dávka: 1 kapsul a 5 x denne hodinu pred jedlom alebo 5 kapsúl okamžite po výkone.

Balenie: 250 alebo 500 g

Zloženie

Enzýmový hydrolyzát globulárneho gluténu, želatína (kapsula), protihrudkujúca látka horečnaté soli potravinových mastných kyselín.

Výživové údaje
na 100 g
5 kapsúl - 1 dávka

Energia
410 kcal / 1710 kJ
20.5 kcal / 85.5 kJ

Glutamín peptidy
88 g
4400 mg

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce