Grepofit nosol aqua - sprej

Grepofit nosol aqua - sprej

9 €

Veľmi žiadaný produkt, od výrobcu ENERGY - tento produkt máte za pár kliknutí s úžasnou cenovkou 9 EUR. Robí nám radosť, že naše akcie robia radosť vám! A najlepšie na tom všetkom je, že pri objednávke nad 79€ nezaplatíte ani korunu za dopravu. Sme si istí, že toto ocení každý zákazník.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

ENERGY

V akcii je od popredného výrobcu ENERGY - tento artikel nakupujte za bombastickú cenu 9 EUR. Ceny a dodacie lehoty tlačíme stále dolu. Pri objednávke nad 79 EUR od nás máte DOPRAVU ZADARMO. Urobte si radosť.

Grepofit nosol aqua

Sprej do nosa

Nádcha

Nepríjemné ochorenie, ktoré sprevádza najmä upchatý nos. Ľudia si často mýlia nádchu a chrípku, no chrípka je sprevádzaná navyše vysokými teplotami.

Aj nádcha má niekoľko typov, nie je len jedna.

Najčastejšou príčinou upchatého nosa je infekcia, ktorá je vyvolaná vírusmi alebo baktériami. Tie spôsobujú zápal nosovej sliznice. Pôvodcom tohto typu sú vírusy, až dvesto druhov môže spôsobiť tieto nepríjemnosti. Nazývajú sa rinovírusy, okrem nich nádchu vyvolávajú i plesne a huby. Ak Vás trápi nádcha tohto typu, je potrebné byť obozretný, môže spôsobiť komplikácie – ochorenia ako sú zápal stredného ucha, zápal pľúc či zápal prínosových dutín. Tento typ pravidelne sprevádza nachladnutie.
Ďalším typom nádchy je alergická. Alergiu spúšťajú alergény, látky, na ktoré imunitný systém niektorých ľudí reaguje neprimerane. Existuje veľké množstvo alergénov, napríklad roztoče, plesne, rastliny, peľ, koreniny či zvieracie alergény. Príznaky alergie sú upchatý nos, svrbenie v ňom, slzenie očí a svrbenie očí, opuchy, svrbenie pokožky, kýchanie, výtok z nosa. Podružnými prejavmi alergie sú bolesti hlavy, zahlienenie, malátnosť, únava. Liečba nádchy pozostáva z podávania antihistaminík, kortikosteroidov, častá je alergénová imunoterapia. Tá znamená, že pacientovi sa cielene podávajú alergény v dávkach od najnižšej po najvyššiu, aby si organizmus zvykol na tieto alergény. Veľkou pomocou sú kvapky do nosa a rôzne spreje.
Nádcha vazomotorická – neradíme ju medzi chronickú nádchu, akou je alergická nádcha, no jej spúšťačom sú tiež rôzne chemické látky, prípadne chlad, slnko, ale aj námaha. Na zmienenie príznakov sa podávajú antihistaminiká, no veľkou pomocou je napríklad pravidelné preplachovanie nosa. Často sa na liečbu alebo používajú prípravky obsahujúce kyselinu hyalurónovú. Spúšťačom okrem vyššie spomenutých môžu byť i pikantné jedlá, koreniny, konzervanty v potravinách, ale i stres či depresia – tu sa dostávame k ďalšiemu typu nádchy, a to emočnej nádche.
To sú základné typy nádchy, ďalšími typmi sú napríklad atrofická nádcha, ktorá vzniká, ak dochádza k úbytku tkaniva sliznice a následne vznikajú nosové polypy.
Profesná nádcha – postihuje zamestnancov, ktorí počas výkonu práce prichádzajú do styku s dráždivými látkami ako sú farby, chemikálie, srsť, múka či piliny.
Ďalšími typmi nádchy sú také, ktoré vznikajú na základe hormonálnej nerovnováhy alebo pri poruchách štítnej žľazy.

Liečba nádchy je závislá od typu, od jej dĺžky, intenzity. Existujú i mnohé recepty, ktoré navádzajú, ako liečiť nádchu. Ako sa zbaviť nádchy? Výborným pomocníkom je rôzna podporná liečba ako inhalácia, pri ktorej dochádza k vdychovaniu výparov vhodných bylín, napríklad eukalyptu či mentolu. Pri tomto spôsobe dochádza zároveň k posilneniu imunity a je to rokmi overený spôsob, ako sa zbaviť nádchy. Inhalácia na posilnenie imunity a na liečbu nádchy však nie je vhodná pre každého.

Vhodnou alternatívou sú napríklad kvapky do nosa, Grepofit nosol aqua je prírodný prípravok, ktorý je však porovnateľný s účinkami chemických prípravkov. Na rozdiel od nich však nemá vedľajšie účinky, nepoškodzuje novú sliznicu.

Pri jeho aplikácii dochádza k šetrnému čisteniu sliznice a jeho pravidelným používaním sa dá docieliť zníženie rizika vzniku infekcie horných dýchacích ciest.

Prečo nachladnutie pri jeho používaní bude trvať krátko? Ak premýšľate, ako sa zbaviť nádchy, vsaďte na prírodu. Treťohorná termálna voda, extrakt šalvie lekárskej, extrakt šišiaka bajkalského, grepový extrakt, spomínaná kyselina hyalurónová a myrta obyčajná – sú látky, ktoré obsahuje Grepofit nosol aqua.

Používa sa ihneď po prepuknutí nachladnutia či pri príznakoch alergie. Môžete ho používať i na posilnenie imunity.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce