Huba chaga - Sibírska čaga 90 cps

Huba chaga - Sibírska čaga 90 cps

23,75 €

Ponuka pre vás: od kvalitnej značky UZDRAV SA s.r.o. - tento produkt obchodujeme pri práve prebiehajúcej akcii za 23,75 EUR. Naše výhodné ponuky čakajú práve na vás. Ak nechcete platiť dopravu, stačí vytvoriť objednávku v minimálnej hodnote 79 EUR. Záleží nám na tom, aby ste ušetrili.

SKU: 
Do obchodu

Popis

UZDRAV SA s.r.o.

Výnimočný tovar, od firmy UZDRAV SA s.r.o. - tento tovar si môžete objednať v úžasnej akcii za 23,75 EUR. V našom katalógu zaradené tovar vás nesklame. Naplníte Ak košík tovarom nad sedemdesiat deväť euro, okamžite máte ZADARMO dopravu až k vám. Neotáľajte s nákupom, cenu môžeme garantovať len pre túto chvíľu.

Chaga - Sibírska čaga 90 kapsúl

Výživový doplnok

Jednu z najuznávanejších medicínskych húb poznáme pod rôznymi názvami – chaga, huba čaga, aj ryšavec šikmý. Patrí medzi mimoriadne vzácne a jedlé huby.

Chaga obsahuje:

chinóny
koenzým Q10
fenolové zlúčeniny
vitamín K
inotodiol
látky betulín
fenoly
polysacharidy
esenciálne aminokyseliny
vitamíny skupiny B – vitamín B2, B3.

Nachádzajú sa v nich aj minerály vápnik, horčík, železo, meď, mangán a germánium. Rovnako v nich nájdeme vlákninu. Huba čaga však nie je určená pre každého – obsahom vitamínu K1 je jej užívanie rizikové pre osoby so zníženou zrážanlivosťou krvi.

Chaga a HIV

Vďaka obsahu týchto vzácnych látok má huba čaga účinky najmä na znižovanie rizika vzniku rakovinových ochorení. Protinádorové účinky má v tomto prípade kyselina betulinová patriaca do skupiny triterpenov. Jej výrazné protinádorové účinky sú podrobované dôkladnému skúmaniu – zisťuje sa, že okrem schopnosti znižovať riziko vzniku rakoviny má kyselina betulinová aj anti-HIV účinky. Kyselina betulinová sa okrem huby čagy nachádza v jujube čínskej či platane. Vzhľadom je to vo vode nerozpustná, biela kryštalická látka.

Koenzým Q10

Chaga má antioxidačné účinky – dobre poslúži aj na podporu a posilnenie imunitného systému. Jej látky neutralizujú pôsobenie voľných radikálov v tele, zbavujú organizmus toxínov a chránia ho pred škodlivými vplyvmi. Čaga sa vyznačuje výraznými antibakteriálnymi, antivírusovými a antimykotickými účinkami. Na prvý pohľad nevábne huby obsahujú aj významný koenzým Q10. Ako dôležitá súčasť enzýmov sa zúčastňuje na biochemických procesoch v ľudskom organizme, konkrétne sa koenzým Q10 zúčastňuje na prenose elektrónov medzi ostatnými enzýmami – čo je jeo primárnou funkciou. Koenzým Q10 prenáša z potravy do orgánov okamžite využiteľnú energiu. Čo sa týka zloženia, koenzým je látka nebielkovinového charakteru a podobá sa na vitamíny. nachádza sa takmer v každej bunke, neobsahujú ho len červené krvinky. V najväčšej koncentrácii ho obsahujú pľúca, srdce a pečeň.

Čaga huba - Ryšavec šikmý

„Dar od Boha“ je huba čaga nazývaná v jej domovine, ktorou je ruský Sibír – už po stáročia domorodým obyvateľom pomáha pri liečení mnohých neduhov. Výnimočne sa vyskytuje aj v iných oblastiach, môžeme ju dokonca nájsť aj na Slovensku. Patrí medzi cudzopasné huby, rastie na kmeňoch stromov a dokonale sa im prispôsobuje svojím výzorom - má čiernu farbu, čím pripomína súčasť kmeňa, kus dreva vytvárajúceho nezrovnalosť. Vo vnútri je však hnedá až ryšavá – z toho pomenovanie ryšavec šikmý. Je vysoko pravdepodobné, že ako laici by sme túto liečivú a jedlú hubu obišli bez povšimnutia. Huba čaga je často ponúkaná vo forme čaga čaj – v tejto forme sa naplno prejavia jej liečivé účinky. Ryšavec šikmý parazituje na strome, najčastejšie na brezách, tie obsahujú najdôležitejšiu látku huby – betulín, postupne však kvôli nej odumierajú. Prerastá cez kmeň stromu až do veľkosti 35 cm a vytvára ďalšie plodnice, tie sú však už obrovské – dorastajú do veľkosti niekoľkých metrov.

Obsah balenia: 90 kapsúl x 500 mg Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce