Instantná čierna káva Labesi 1kg

Instantná čierna káva Labesi 1kg

65 €

Perfektný od obľúbeného výrobcu Natur Port - tento tovar si môžete kúpiť v akcii za 65 EUR. Ponúkame najlepší pomer cena výkon. Stačí naplniť košík tovarom nad sedemdesiat deväť euro a dopravu NEPLATÍTE. Už sa tešíte na svoju objednávku?

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Natur Port

Neodoláte: od známej značky Natur Port - tento artikel je v tento okamih za perfektnú cenu 65 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. Akonáhle sa vám zapáči tovaru nad 79 EUR, cenu dopravy už nemusíte riešiť, bude GRATIS. No a to sa jednoducho oplatí.

Instantná káva Labesi

Výživové doplnky

Labesi, instantná káva pochádzajúca z ďalekej Indonézie. Káva poteší predovšetkým tých, ktorí si radi pochutnávajú na bezkofeínovej káve.

Indonézia je krajina známa pestovaním rôznych druhov kávy a jedným z nich je čierna káva Labesi. Kávové zrná druhu kávy Robusta sú jednými z najkvalitnejších na svete. Táto kvalitná káva sa vyznačuje zníženým obsahom kofeínu, čo ju robí prístupnou a vhodnou i pre tých, ktorí by si na dobrej káve radi pochutnali, no zdravotné ťažkosti im nedovoľujú prijímať kofeín.

Káva

Káva, obľúbený a druhý najviac konzumovaný nápoj na svete. Vyrába sa z kávovníka, konkrétne z jeho semien, ktoré sa pražia, či z prášku, ktorý sa získava mletím týchto semien. Nazývajú sa i kávové bôby a obsahujú známy kofeín.

Návykový alkaloid kofeín sa nachádza v semenách kávovníka. Je známy svojimi povzbudivými účinkami na organizmus, najmä na centrálnu nervovú sústavu. Pridáva sa do mnohých povzbudzujúcich nápojov a No má i vedľajšie účinky – zvyšuje krvný tlak a dehydratuje organizmus. Z tohto dôvodu sa mu vyhýbajú ľudia trpiaci ťažkosťami srdcovocievneho systému a ak si nechcú odoprieť svoj druhý najobľúbenejší nápoj na svete, vyhľadávajú práve druhy bez kofeínu.

Káva, pôvodným názvom kaffa, pochádza pravdepodobne z Etiópie, kde boli prvýkrát zaznamenané jej slávne účinky na organizmus. bola to však ešte divo rastúca rastlina, ktorá nebola domestifikovaná. Až keď ju Egypťania neskôr začali vyvážať na Arabský polostrov, začalo sa s jej pestovaním. Jemen je krajina, odkiaľ pochádzajú prvé vierohodné dôkazy o pití tohto nápoja v podstate v podobe, v akej ho poznáme dnes, datujú sa do 15. storočia a semená na kávu sa prvýkrát pražili.

V Európe sa pitie kávy rozšírilo až v 17. Storočí a až zhruba o 200 rokov neskôr sa pitie kávy rozšírilo do dnešnej podoby.

Druhy kávy:

Káva robusta – vyrábaná zo semien kávovníka robusta alebo Coffea canephora​
Káva arabica – vyrábaná zo semien kávovníka arabského alebo Coffea arabica

Druh robusta dodáva káve farbu, druh arabica jej dodáva chuť a vôňu.

Instantná káva Labesi je čierna káva druhu robusta a tým, že neobsahuje kofeín, chráni kardiovaskulárny systém. Ako dobrá káva neobsahuje samozrejme žiadne prídavné látky ako konzervanty, umelé farbivá či príchute.

Káva Labesi vďaka neprítomnosti kofeínu je vhodná i pre tých, ktorí trpia srdcovocievnymi ochoreniami a nespúšťa pálenie záhy.

Zloženie: prémiová instantná čierna káva 100% Robusta

krajina pôvodu: Indonézia

Obsah balenia: 1kg

Minimálna trvanlivosť: 02/2019

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce