Korálovec - hericium species

Korálovec - hericium species

23,70 €

Kvalitný od top značky Provitex - tento hit zoženiete s unikátnou zľavou za 23,70 EUR. Ponuku e-shopu pre vás pripravuje tím odborníkov. A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Lepšie ponuku už na trhu hľadať nemusíte.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Provitex

Dnes sme vybrali: od kvalitného výrobcu Provitex - tento produkt obchodujeme v jedinečnej akcii za 23,70 EUR. Poskytujeme vám príjemný nákup z vášho počítača, tabletu či smartphonu. Len teraz je POŠTOVNÉ ZADARMO, keď si vyberiete tovaru nad 79€. Zaraďte sa k spokojným klientom.

Hericium species – Jamabushitake – Korálovec – Kvapľový hríb

Podpora trávenia

Priaznivé účinky liečivých húb na ľudský organizmus sa po dlhé stáročia využívajú v tradičných ľudových liečiteľstvách. Pre bohaté spektrum účinných látok sa ich význam v najväčšej miere prikladá práve v ľudovej ázijskej medicíne. Huby majú vysoké zastúpenie bielkovín, nenasýtených mastných kyselín, vitamínov skupiny B, D, C a mnohých ďalších minerálov. K jedným z chránených druhov liečivých húb patrí aj Korálovec, iným názvom Kvapľový hríb.

Je aj známou a vyhľadávanou dekoratívnou hubou pre svoj zaujímavý vzhľad. Má okrúhle telo, typického bieleho sfarbenia. Korálovec je dominantnou liečivou hubou v oblastiach Ďalekého východu. Dnes je Korálovec známy už aj v Európe a po celej Amerike. Ľudí fascinuje svojimi blahodarnými účinkami na organizmus, a preto venujú pozornosť pestovaniu a novým vedeckým poznatkom o jeho prospešných vlastnostiach.

Tráviace ťažkosti

Výťažky z Korálovca sú súčasťou mnohých moderných vitamínových komplexov pre vysoké pôsobenie účinných látok. Korálovec v najväčšej miere zmierňuje príznaky ochorenia žalúdka a rôznych tráviacich ťažkostí. Vysoké zastúpenie polysacharidov, bielkovín, terpenoidov a lektínov vytvára ideálne podmienky na posilnenie žalúdka a celkovej peristaltiky čriev.

V doplnkovej terapii sa výťažky z Korálovca úspešne podieľajú pri liečbe žalúdočných vredov. Priaznivo vplýva na mechanizmus tráviaceho traktu aj pri závažnejších ochoreniach, akými je napríklad rakovina hrubého čreva. Zabraňuje vzniku a rozširovaniu metastáz. Priaznivé účinky Korálovca boli zistené aj pri liečbe rakoviny hltana. Vedecké dokazovanie vysokoúčinných látok Korálovca na funkciu tráviaceho systému ešte nie je jednoznačne zavŕšené. Čo však je stopercentné, sú jeho bohaté zásoby účinných polysacharidov a ďalších prospešných látok pre podporu zdravia.

Polysacharidy a huby

Polysacharidy z liečivých húb vo všeobecnosti priaznivo vplývajú na obranné mechanizmy v tele. Imunitný systém tak dokáže jednoduchšie rozpoznať poškodené a napadnuté bunky. V dôsledku toho možno účinnejšie predchádzať rozvoju zhubných, nádorových buniek. Polysacharidy ako zložené cukry fungujú v mnohopočetných molekulových reťazcoch. V súvislosti s hubami ide o špecifické polysacharidy nazývané glukány.

Hubové polysacharidy napomáhajú ľudskému organizmu adaptovať sa rôznym nepriaznivým a škodlivým podmienkam z vonkajšieho prostredia. Jednoznačne aktivujú bunky pre lepšiu obranyschopnosť organizmu. Ide o mikrofágy, makrofágy, leukocyty a T-lymfocyty.

Makrofágy

Za makrofágy považujeme bunky so schopnosťou pohlcovať a zničiť cudzorodý mikroorganizmus. Vzniká z osobitnej bielej krvinky, monocytu. Monocyt jednoducho opúšťa krvné riečisko, preniká priamo na infikované miesto a mení sa na makrofág.

Jednoznačnú stimuláciu makrofágov pre ich maximálnu aktivitu voči cudzorodým látkam zabezpečujú teda glukány.

T-lymfocyty prispievajú v ľudskom tele k regulácii ostatných buniek pre úspešnú imunitnú odpoveď a zlikvidovanie choroboplodných zárodkov. Lymfocyty sú tzv. pamäťové bunky. V ľudskom organizme prežívajú mnoho rokov a majú v sebe zakódovaný stret s infikovanou bunkou. Opätovne proti nej zasahujú.

Optimálnou aktivitou glukánov v tele sa dá jednoduchšie predchádzať rôznym závažným ochoreniam. Je to predovšetkým rakovina, ochorenia srdcovo-cievneho systému, kožné ochorenia a problémy s pohybovým a dýchacím aparátom. Prírodnou zásobárňou glukánov sú aj výťažky z liečivých húb. Aj z toho dôvodu sa im v súčasnosti venuje zvýšená vedecká pozornosť.

Balenie: 60 kapsul

Zloženie / 1 kapsula

300 mg Výťažok z kvapľovej huby (Hericium species - Jamabushitake - Korálovec)

Dávkovanie:

2x2 alebo 2x1 kapsul denne - v závyslosti od konkrétneho prípradu

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce