L - Glutamine powder - aminokyseliny

L - Glutamine powder - aminokyseliny

22,71 €

Práve je za dobrú cenu pochádzajúce od značky Aone Nutrition - tento artikel čaká na vás v neopakovateľnej akcii za 22,71 EUR. Spoľahnite sa na najvýhodnejšie ceny v našom internetovom obchode. Na vami zadanú adresu bude BEZPLATNE dopravená objednávka v hodnote 79 EUR alebo viac. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznícky prístup.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Aone Nutrition

Prvotriedný originálne od labelu Aone Nutrition - tento artikel čaká na vás vo výpredajové akciu za 22,71 EUR. Výhodné ceny máme pre všetkých zákazníkov. Stráviť minimálne sedemdesiat deväť € a DOPRAVU ÚPLNE ZADARMO máte vo vrecku. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznícky prístup.

L – GLUTAMINE POWDER

Aminokyselina

Efektívny fitness plán musí nevyhnutne pozostávať aj z regenerácie zaťaženého svalového tkaniva. Na to slúžia výživové doplnky so silnými antikatabolickými účinkami. Viacerí športovci preventívne chránia a podporujú svoj celkový imunitný systém aminokyselinou L-glutamín v práškovej či nápojovej forme. Výživný doplnok obohatený alebo výlučne len s aminokyselinou L-glutamín podporuje objem svalových buniek a je účinným detoxikačným produktom. Je teda spoľahlivým spaľovačom tukov, ale zároveň aj proteínom pre mužov, ktorí chcú nabrať na objeme svalstva.

L - glutamín

L – glutamín sa zaraďuje k neesenciálnym aminokyselinám. Môže byť syntetizovaný pečeňovým či tukovým tkanivom, ale rovnako aj kostrovým svalstvom. Patrí k najpočetnejším, najviac zastúpeným aminokyselinám v ľudskom tele. Konkrétne vo svalovom tkanive má najväčšie zastúpenie, cca. 60%. Štrukturálne sa z neho dajú vymedziť dve amino skupiny. V dôsledku toho funguje glutamín ako nosič molekúl dusíka do svalových tkanív.

Glutamín

Glutamín má nezastupiteľnú funkciu v procese glukóza-alanínový cyklus. Tento proces sa zahajuje počas katabolizmu. Vtedy sa svalová bielkovina štiepi na aminokyseliny. Tie sa ďalej využívajú ako účinné zdroje energie. Glutamín je vlastne produktom kyseliny glutámovej. Glutamín sa vstrebáva do čriev a tam sa premieňa na alanín. Ten je neskôr v pečeni využitý ako zdroj energie.

V ľudskom tele glutamín okrem desiatok ďalších významných metabolických procesov ovplyvňuje aj udržiavanie dusíkovej bilancie. Je teda spätý s významným antikatabolickým efektom, ale okrem toho má aj tieto priaznivé účinky:

Regeneruje, podporuje lepšiu funkciu čriev a tráviaceho traktu
Zistili sa mnohé priaznivé účinky pri liečbe vredov. Zvyšuje množstvo glykogénu v pečeni
Vplýva na testosterón a rastový hormón
Podporuje vylučovanie amoniaku v obličkách
Chráni telo pred vysilením a zaťažením počas tréningu
Upravuje metabolizmus bielkovín
Udržiava optimálnu hladinu krvnej glukózy

Odporúča sa podávať v tzv. kritickom stave stresu, a to v dôsledku vyčerpávajúceho tréningu, aby sa zabránilo nežiaducej devastácii svalstva. Tento proteín pre športovcov je vhodný najmä počas rysovacieho obdobia. Je to jeden z efektívnych anabolických prostriedkov, ktoré aj vo forme čistej aminokyseliny L-glutamín pomáhajú telu spáliť nežiaduce tuky, nie získaný objem svalstva.Optimálna, respektíve zvýšená hladina glutamínu v tele podporuje produkciu buniek T a B lymfocyty. Sú to bunky zdravého imunitného systému. Ak je teda ľudské telo málo zásobené výživnými produktmi s obsahom čistého L-glutamínu, je viac náchylné na infekcie a vírusy. Je súčasťou rôznych proteínových nápojov, alebo sa pridáva do práškových proteínov. L-glutamín má nevýraznú chuť. V tekutine je nestabilný a v práškovej forme sa musí okamžite po zmiešaní s tekutinou skonzumovať. Zefektívnite svoj výkon počas tréningu a oddiaľte únavu! Možno to docieliť príjmom kvalitných bielkovín zo stravy, ale rovnako tieto účinky dokážeme znásobiť konzumáciou výživných proteínových doplnkov pre športovcov a kulturistov.

Dávkovanie:

Pri užívaní glutamínu by ste nemali prekročiť 5 až 10 g v dvoch samostatných dávkach.

Balenie: 300 g

Zloženie: L- glutamín

Výživové údaje
na 100g
5g - 1 dávka

Energia
1700kJ/400kcal
85kJ/20kcal

Tuky
0
0

Nasýtené mastné kyseliny
0
0

Sacharidy
0
0

z toho cukry
0
0

Protein
100 g
5 g

Soľ
0
0

L-glutamín
100 g
5 g

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce