Lecitin - výpredaj

Lecitin - výpredaj

6,20 €

Prestížny čo nám dodáva KLAS - tento hit zoženiete s VIP zľavou pre každého za 6,20 EUR. Ceny a dodacie lehoty tlačíme stále dolu. Ak nechcete platiť dopravu, stačí vytvoriť objednávku v minimálnej hodnote 79 EUR. Takýto nákup poteší vás i vašu peňaženku.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

KLAS

Len pre obmedzený počet zákazníkov je tu značky KLAS - tento tovar si môžete nechať poslať s extra zľavou za 6,20 EUR. Vyberať tovar v akcii môžete z pohodlia vášho domova. A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Neplaťte inde viac než musíte.

Klas Super lecitín

Výživové doplnky

Lecitín je látka, tuk, ktorý sa prirodzene nachádza v tkanivách ľudského tela. Lecitín sa skladá z mastných kyselín a pre svoje priaznivé účinky má rôzne komerčné a lekárske využitie. Lecitín obsahuje skupinu fosfolipidov, ktoré sú kľúčovými štruktúrnymi a funkčnými zložkami bunkových membrán všetkých rastlín aj zvierat.

Nedostatok lecitínu je potrebné doplniť formou doplnkov výživy alebo prostredníctvom potravín, ktoré obsahujú túto látku. Lecitínové doplnky výživy sa zvyčajne získavajú zo slnečnicových semien, vajec alebo sóje.

Sójový lecitín

Najčastejšie používanou potravinou na získanie lecitínu je sója. Niekedy sa takto získaný lecitín používa ako emulgátor pridávaný do jedla, používa sa však aj ako antioxidant či ochucovadlo. Sójový lecitín sa nachádza v zmrzline, mliečnych výrobkoch, v dojčenských výživách, obsahuje ho chlieb, margarín a iné potraviny. Často sa však sójový lecitín používa vo forme doplnkov výživy a získava sa zo sójových bôbov. Jedným z dôvodov, prečo by mal byť zaradený do pravidelného užívania, je dokázané zníženie hladiny cholesterolu. Chronický vysoký cholesterol vedie k mnohým komplikáciám súvisiacim so srdcom, ako sú napríklad infarkty. Výskumy preukázali, že ľuďom s vysokou hladinou cholesterolu po dvoch mesiacoch užívania sójového lecitínu klesla hladina zlého cholesterolu až o približne 50 %.

Duševné ochorenia

Lecitín obsahuje látku zvanú fosfatidylinozitol, prírodnú zlúčeninu, ktorá je účinná proti panickej poruche. Cholín obsiahnutý v lecitíne je chemikália, ktorú ľudský mozog používa na komunikáciu, z čoho vyplýva, že strava alebo doplnky výživy bohaté na cholín môžu viesť k ostrejšej pamäti a pomôcť ľuďom s Alzheimerovou chorobou. Cholín môže zlepšiť funkčné dráhy mozgu a rovnako pomôcť pri neurologických ochoreniach.

Starostlivosť o pleť

Lecitín je súčasťou mnohých výrobkov na starostlivosť o pleť. Obnovuje a podporuje hydratáciu pokožky. Ako prísada v kozmetických krémoch pomáha lecitín liečiť akné a ekzém.

Zdravotné výhody lecitínu:

slúži na prepravu tukov
podporuje metabolizmus, rozkladá potraviny na energiu
uľahčuje prenos nervových vzruchov v mozgu
pomáha pri neurologických ochoreniach
zmierňuje stres a úzkosť
zmierňuje príznaky demencie
zlepšuje spánok
pomáha pri liečbe kožných ochorení

Obsah: 100 kapsul

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce