Maitake - Trsovnica lupeňovitá

Maitake - Trsovnica lupeňovitá

22,50 €

Trendy od populárnej značky Provitex - tento hit môžete zohnať s extra zľavou za 22,50 EUR. Ceny a dodacie lehoty tlačíme stále dolu. Dopravné bez akéhokoľvek poplatku sa teraz vzťahuje už na objednávky v minimálnej hodnote 79 euro. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznícky prístup.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Provitex

No a toto chcete: čo odoberáme od výrobcu Provitex - tento hit môžete zaobstarať v neopakovateľnej akcii za 22,50 EUR. Odporúčame tiež ostatné produkty z ponuky e-shopu. Dopravné bez akéhokoľvek poplatku sa teraz vzťahuje už na objednávky v minimálnej hodnote 79 euro. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznícky prístup.

Grifola frondosa – Maitake – Trsovnica lupeňovitá – Kriakový hríb

Výživové doplnky

Moderné výživové doplnky s extraktmi z liečivých húb predstavujú celé spektrum zdraviu prospešných látok. Pôsobením výťažkov trsovnice lupeňovitej, známej aj ako kriakový hríb, dochádza k znižovaniu krvného tlaku či k eliminovaniu rakovinotvorných buniek. Je ďalším účinným prírodným zdrojom na optimalizovanie hladiny cukru v krvi.

Kriakový hríb obsahuje predovšetkým polysacharidy, ktoré chránia zdravý tráviaci trakt a posilňujú celkový imunitný systém. Výskyt tejto liečivej huby je rozšírený hlavne v oblastiach Severnej Ameriky a v Európe. Na Slovensku ju možno nájsť len veľmi ojedinele. Kriakový hríb nepatrí do kategórie húb určených na konzumáciu. V zrelom, mladom štádiu je to bezpochyby jedlá huba. Vyskytuje sa predovšetkým ako parazit na rôznych stromoch a kroch. Svoje zafarbenie prispôsobuje odtieňu kôry daného stromu. Vysoké uplatnenie trsovnice je v tradičnom ľudovom liečiteľstve.

V súvislosti s odborne podloženými účinkami trsovnice je nevyhnutné spomenúť význam D-frakcií. S týmto typom frakcie sú spojené rôzne liečebné pokusy vykonané v USA. Známe sú napríklad z okruhu pacientov chorých na rakovinu hrubého čreva a pľúc. Nové, pozitívne výsledky priniesol aj výskum účinkov trsovnice pri liečbe AIDS. Pre účinné pôsobenie trsovnice v rôznych vitamínových komplexoch nie je možné prirodzeným spôsobom zabezpečiť jej potrebné množstvo. Aj z toho dôvodu bol vyvinutý spôsob umelého vypestovania tejto liečivej huby.

Kriakový hríb:

Má hypoglykemický účinok. Využíva sa pri liečbe cukrovky II. stupňa.
Podporuje organizmus za vyčerpávajúcej liečby rakoviny prsníkov, prostaty či kožných problémov
Svojím unikátnym zložením sa vyznačuje aj zvýšeným podielom beta-glukánov
V boji proti vírusom, baktériám a rôznym infekčným ochoreniam sa v nej aktivizujú mnohé minerálne a stopové prvky. Ide napríklad o draslík, horčík a vápnik

Vitamín D

Kriakový hríb je známy aj vysokým obsahom ergosterínu. Je to účinný previtamín vitamínu D. Podporuje spevnenie kostrového svalstva. Treba preto v dostatočnom, odporúčanom množstve prijímať vitamín D aj na neutralizovanie rôznych toxických látok v tele. V potravinách živočíšneho pôvodu sa nachádza hlavne v rybách. Významným zdrojom déčka sú aj syry, mlieko či celozrnné výrobky. Dospelý človek bez vážnych zdravotných obmedzení má denne stravou spotrebovať 5 g vitamínu D.

Dopĺňanie vitamínu D je možné aj jeho syntézou v koži po dostatočnom pobyte na slnku. Nedostatok vitamínu D sa prejavuje podráždenosťou, únavou alebo aj vážnou poruchou mineralizácie kostry. Môže dôjsť aj k nedostatočnej absorpcii v tráviacom trakte a následnej reabsorpcii.

Vitamín D a jeho pozitívne účinky na ľudské zdravie:

Prispieva k optimálnemu udržiavaniu hladín vápnika a fosforu v krvi
Má protizápalový a imunostimulačný účinok
Účinne pôsobí aj na činnosť nervového systému
V alternatívnej medicíne je prevenciou rakoviny kože, prsníka a leukémie
Zmierňuje príznaky astmatických záchvatov
Je obsiahnutý vo vitamínových doplnkoch na liečbu chronickej obštrukčnej choroby pľúc
Podporuje liečbu sklerózy multiplex
Je unikátnym doplnkom k strave pri zvýšenom strese a sklonoch k depresii
Zmierňuje zápaly kože
Pri zvýšenej fyzickej námahe odďaľuje únavu a minimalizuje riziko svalových kŕčov
Podporuje správnu motoriku a stabilitu u ľudí vo vyššom veku

Dávkovanie:

3x1 denne alebo 2 x 1 denne, v závyslosti od ochorenia

Balenie: 60 kapsul

Zloženie:

1 kapsula obsahuje 450 mg výťažku z maitake

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce