Organic Maca prášok

Organic Maca prášok

20,80 €

Akostný originálne od labelu ENERGY - tento hit zaobstaráte extra lacno za 20,80 EUR. Ponuku e-shopu pre vás pripravuje tím odborníkov. Na vami zadanú adresu bude BEZPLATNE dopravená objednávka v hodnote 79 EUR alebo viac. Nakupovanie na internete je tak opäť výhodnejšie ako v kamennej predajni, ktorá má vyššie náklady.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

ENERGY

Radosť prinášajúci čo nám dodáva ENERGY - tento artikel sa na vás teší s extra zľavou za 20,80 EUR. Ceny a dodacie lehoty tlačíme stále dolu. A čo takto doprava ZADARMO? Ak si objednáte nad 79 €, neplatíte poštovné. Ak budete spokojní, odporučte nás prosím svojim známym.

Organic Maca powder

Doplnky stravy

Maca peruánska

Maca je maca peruánska. Je to zelenina, rastie v Andách vo vysokých nadmorských výškach okolo 3 500 m n. m. vyskytuje sa v skalnatej pôde a je vystavená extrémnym poveternostným podmienkam. Znáša extrémne teploty, slnečné žiarenie, ale i silné vetry. Je podobná našej repe a najviac je cenený koreň.

Koreň maca objavili už dávno pôvodní obyvatelia, ktorí ho využívali pri rôznych neduhoch. Maca bola a je cenená aj pre svoju životaschopnosť v tak nehostinnej pôde a prostredí. Podľa tradičnej receptúry pôvodní obyvatelia koreň maca zomleli na jemný prášok a konzumoval sa najmä pri neduhoch ako bola neplodnosť. Koreň maca zároveň slúžil ako zdroj energie a spestrenie stravy.

Koreň maca teda najčastejšie dostaneme vo forme prášku a používajú ho najčastejšie tí, ktorí nenájdu cestu, ako otehotnieť. Je účinný najmä pri neplodnosti či mužov alebo aj žien.

Koreň maca zvyšuje mužské i ženské libido, podporuje plodnosť, zvyšuje sexuálnu túžbu, dodáva telu sexuálnu energiu. Jeho primárne účinky súvisia práve s touto oblasťou.

Okrem toho maca:

výrazne zlepšuje náladu
podporuje rast svalovej hmoty
zvyšuje energiu
podporuje chuť do života, elán
pôsobí proti depresiám, únave, úzkosti

K nám do Európy sa blahodarné účinky macy dostali až neskoro, v 80. rokoch 20. storočia.

Najčastejšie sa maca konzumuje vo forme prášku či ako maca extrakt. Ako maca extrakt či ako maca prášok si zachováva všetky svoje účinné látky, ktoré obsahuje v koreni. Považuje sa za jednu z výživovo najbohatších potravín na svete

Čo maca obsahuje?

Veľké množstvo vitamínov v zastúpení: vitamín A, vitamíny skupiny B – B1, B2, B3, vitamín C.
Z minerálov je horčík, vápnik, zinok, železo
takmer všetky esenciálne aminokyseliny a tiež voľné mastné kyseliny
nachádzajú sa v nej i proteíny a glukozinoláty.

​Tento mix látok macu dostáva na popredné miesto v rebríčku zdravých potravín. Čo je však najdôležitejšie, sú unikátne zložky – macaeny a macamidy. Práve tie podporujú libido. Libido podporuje najmä červená a čierna odroda.

Maca priaznivo pôsobí i na poruchy erekcie. Podporuje krvný obeh a tým zvyšuje pravdepodobnosť erekcie. Pôvodní obyvatelia ju využívali pri erektilnej dysfunkcii. Aj najnovšie výskumy ukázali, že čierna maca pôsobí pri erektilnej dysfunkcii a na zlepšenie sexuálneho života. Vzorka mužov s problémami s erekciou po používaní maca extraktu vo forme prášku vykazovala značné zlepšenie erekcie a ústup erektilnej dysfunkcie.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou macy je jej vplyv na zvýšenie plodnosti rovnako u mužov, ako i u žien. V Peru, domovine macy, po nej pravidelne siahajú neplodné páry, alebo páry, ktoré majú problém s otehotnením. Pôsobí na spermie - plodnosť zvyšuje odroda čiernej macy tým, že aktivizuje spermie, zvyšuje počet spermií a ich pohyblivosť a tak zvyšuje šance, ako otehotnieť.

Rast svalovej hmoty – áno, aj na toto sa užíva koreň macy. Patrí do skupiny prírodných anabolík, ktoré prirodzene podporujú rast svalov. Športovci túžiaci po veľkých svaloch a rýchlejšom raste svalovej hmoty často siahajú po tejto zelenine. Rast svalov ovplyvňuje tým, že aktivizuje ľudské svaly. Na rast svalovej hmoty je vhodná čierna maca.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce