PD Mix + Acerola - podpora imunity

PD Mix + Acerola - podpora imunity

125,50 €

Spokojnosť prinášajúci so známou značkou Provitex - tento artikel musíte mať v akcii za 125,50 EUR. Naše výhodné ponuky čakajú práve na vás. Stačí naplniť košík tovarom nad sedemdesiat deväť euro a dopravu NEPLATÍTE. Urobte si radosť.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Provitex

Obľúbený produkt s akostnou značkou Provitex - tento produkt doručujeme výhodne za 125,50 EUR. Upozorňujeme, že ponuka má obmedzenú platnosť. Len teraz je POŠTOVNÉ ZADARMO, keď si vyberiete tovaru nad 79€. Urobte si radosť.

PD MIX 120kps + Acerola 120kps

PD mix

Účinné vitamínové preparáty sú už dnes obohatené aj o prospešné výťažky z liečivých húb pre lepšiu vitalitu a obranyschopnosť organizmu. Stopercentný hubový extrakt v jedinečnej kombinácií účinných látok poskytuje pomoc aj pri tých najzávažnejších zdravotných problémoch. Päť významných druhov výťažkov z húb prospešne vplývajú na ľudský organizmus aj pri liečbe cukrovky, cholesterolu alebo pri úspešnej rekonvalescencii po operáciách.

Výživné hubové extrakty napomáhajú oslabenému organizmu po chemoterapiách a ožarovaniach. Zoslabená imunita v dôsledku onkologického ochorenia môže teda načerpať energiu z kvalitných výťažkov liečivých húb vo forme vitamínových preparátov.

Výťažky z húb poskytujú pre ľudský organizmus významný komplex bielkovín, aminokyselín, vitamínov skupiny A až E. Sú silnými antioxidantmi, a tak sa vo zvýšenej miere využívajú pri rôznych infekčných a zápalových ochoreniach. Stávajú sa aj súčasťou stravovacieho plánu pri redukčných diétach. Zabezpečujú dokonalé podmienky pre úspešnú doplnkovú terapiu pri cukrovke, srdcovo-cievnych ochoreniach a rôznych príznakoch alergie.

Chaga

Tieto a mnohé ďalšie účinné vlastnosti dokazuje vo vitamínovom komplexe výťažkov z húb aj Ryšavec obyčajný (Chaga). Už po stáročia sa využíva v ľudovom ruskom liečiteľstve. Jeho najväčší výskyt je práve v oblastiach ruskej tajgy. Ide o čistý prírodný produkt, ktorý sa získava veľmi ťažko. Parazituje prevažne na brezách. Je známy vysokou koncentráciou prírodného melatonínu.

Ryšavec má silné protirakovinové účinky. Využíva sa aj pri liečbe porúch tráviaceho traktu, obehového systému a na posilnenie srdca. Účinne detoxikuje organizmus. Znižuje hladinu krvného tlaku a cukru. Je dôležitou doplnkovou terapiou pre zabránenie vzniku nádorov a pre celkové posilnenie imunity.

Reishi - Ganoderma Lucidum

Podobné zdraviu prospešné účinky na ľudský organizmus poskytujú aj hubové extrakty z lesklokôrovky obyčajnej, známej ako pečiatkový hríb:

Pre podporu zdravia sú známe jej blahodarné účinky na činnosť srdca
Zabraňuje rozvoju ischemickej choroby srdca
Podporuje účinný obehový systém
Využíva sa pri liečbe hepatitídy a HIV
Zabraňuje vzniku nádorov na prsných žľazách a močových cestách
Pomáha pri problémoch so zväčšením prostaty
Má blahodarné účinky aj na dýchacie orgány
Je prezývaná aj ako huba nesmrteľnosti či božská liečivá bylina

Maitake

Bohaté zastúpenie vo vitamínových hubových preparátoch patrí aj trsovnice lupeňovitej (kriakový hríb). Pomáha predchádzať rôznym druhom rakoviny. Vyznačuje sa zvýšeným zastúpením beta-glukánov, vápnika, draslíka a horčíka.

Agaricus blazei muril

Z japonskej alternatívnej medicíny sú známe účinné vlastnosti aj pečiarky blazeovej (mandľový hríb). Je zdrojom vitamínov skupiny B. Má silné antioxidačné a protirakovinové účinky.

Shiitake

Na podpore prirodzených obranných mechanizmov sa podieľajú aj účinné látky húževnatca obyčajného (lentinus edodes). Obsahuje vysoké zastúpenie draslíka a fosforu. Má silné protizápalové vlastnosti a významnú funkciu pri liečbe nádorov žalúdka, konečníka a pečene. Napomáha predchádzať príznakom arteriosklerózy, stimuluje tvorbu inzulínu a účinne pôsobí aj pri rôznych infekčných ochoreniach.

Acerola

Na podporu účinného vstrebávania polysacharidov a pre ochranu buniek sú dostupné ovocné práškové výťažky s prirodzeným obsahom vitamínu C. Jeho najväčší podiel je v rôznych druhoch tropického ovocia. V našich zemepisných šírkach niet problém natrhať si začiatkom leta zrelé čerešne. A čo tak podporiť zdravý imunitný systém blahodarnými účinkami tzv. tropickej či antilskej čerešne?

Vitamín C

Tropická čerešňa názvom acerola poskytuje pre ľudský organizmus unikátny obsah prirodzeného vitamínu C. Predpokladá sa oveľa vyšší podiel než v ktoromkoľvek inom tropickom ovocí. Pre porovnanie sa často uvádza podiel céčka v zrelom pomaranči (0,05%) a v acerole (4,5%). Aj to je relevantným dôkazom, prečo sa jej účinné výťažky čoraz intenzívnejšie využívajú v ľudovom liečiteľstve pri rôznych závažných ochoreniach.

Acerola je nízkym teplomilným krom s výraznými tmavočervenými plodmi. Svojím vzhľadom sa podobajú zrelým európskym čerešniam. Plody majú silnú kyslastú príchuť, typickú napríklad aj pre zrelý citrón. Tento ker je pôvodom z rozľahlých karibských oblastí. Domovinou aceroly sú práve krajiny strednej, respektíve aj niektorých oblastí Južnej Ameriky. Vo svojom zrelom stave obsahuje vysoký podiel draslíka, fosforu a horčíka. Z vitamínov má okrem céčka výrazné zastúpenie aj kyselina pantoténová, vitamín B3 a B2.

Acerola a jej priaznivé účinky na ľudský organizmus:

Podporuje vstrebávanie polysacharidov cez tráviaci trakt
Má silné antioxidačné účinky. Je unikátnym doplnkom k strave pri redukčných diétach
Udržiava optimálnu hladinu cukru v krvi
Využíva sa pri liečbe anémie, pri rôznych zápaloch a rovnako účinne urýchľuje aj hojenie rán
Podporuje činnosť srdca
Je výživným doplnkom pri reumatických ťažkostiach
Svojím unikátnym zložením vitamínov a minerálov má priaznivý dopad aj pri liečbe tuberkulózy

Železo

Acerola sa v rôznych výživových produktoch nachádza vo forme špeciálne rozprašovanej kondenzovanej látky. V doplnkoch k strave s obsahom aceroly sú taktiež dostatočné zásoby prírodného železa a tiamínu.

Železo sa v ľudskom tele viaže na hemoglobín. V červenom krvnom farbive je viac než 70% železa z celkového zastúpenia v tele. Má tak významnú úlohu pri prenášaní kyslíka červenými krvinkami do pľúc a k svalovým a všetkým telesným tkanivám a bunkám. Ovplyvňuje teda činnosť životne dôležitých orgánov.

Nedostatok železa v ľudskom tele sa prejavuje chudokrvnosťou, únavou, bledou pokožkou, zvýšenou lámavosťou nechtov a vlasov. Optimálny podiel železa v ľudskom tele prispieva aj k spaľovaniu tukov a sacharidov. Je energetickou zásobárňou tela. Nízkym obsahom železa trpia aj ženy počas silnej menštruácie a podobne aj ženy v období tehotenstva. Odporúča sa užívať predovšetkým rastlinné a živočíšne produkty s obsahom organického železa. Jeho vysoké zastúpenie je v pšeničných klíčkoch, petržlene, v červenom mäse a rybách.

Pre účinnú podporu vstrebávania železa v tele treba zvýšiť príjem potravín s obsahom vitamínu C. Preto je aj acerola tou správnou voľbou! Príjemným obohatením tela o železo je aj napríklad pohár vína k jedlu. Aby nedochádzalo k minimalizovaniu účinkov železa v organizme, treba znížiť príjem kávy, čokolády a napríklad aj vlašských orechov.

Balenie: 120 kapsul PD mix a 120 kapsul Acerola

Zloženie:

1 kapsula Acerola

259 mg - acerola ovocný prášok

1 kapsula PD mix

140 mg výťažok (Lentinus edodec - Shiitake -Húževnatec jedlý)
140 mg výťažok (Grifola frondosa - Maitake - Trsovnica lupeňovitá - Kriakový hríb)
140 mg výťažok (Agaricus Blazei muril - Himematsutake - Pečiarka blazeová- Mandľový hríb)
50 mg výťažok (Ganoderma lucidum - Reishi - Lesklokôrovka obyčajná - Pečiatkový hríb)
30 mg výťažok (Inonotus obliquus - Chaga - Ryšavec obyčajný)

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce