Podkovičník Mix + Acerola

Podkovičník Mix + Acerola

75,60 €

V akcii je od kvalitnej značky Provitex - tento produkt dodávame takmer zadarmo za 75,60 EUR. Počet kusov na zákazníka môže byť obmedzený. Naplníte Ak košík tovarom nad sedemdesiat deväť euro, okamžite máte ZADARMO dopravu až k vám. Urobte si radosť.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Provitex

Jedinečná ponuka, od obľúbenej spoločnosti Provitex - tento artikel neprepásnite za perfektnú cenu 75,60 EUR. V zľave ponúkame nepreberné množstvo ďalších položiek. Máte radi DOPRAVU, ktorú za vás zaplatí e-shop? Stačí nakúpiť nad 79 € a je vaša. Záleží nám na tom, aby ste ušetrili.

Podkovičník MIX 120ksp + Acerola 120 kps

Podkovičník mix

Čoraz častejšie sme vystavovaní stresu a iným psychickým záťažiam, ktorých negatívne dôsledky si nie vždy plne uvedomujeme. Pri oslabenom imunitnom systéme naše telo potrebuje silnú a účinnú podporu vo forme pestrej a kvalitnej stravy a nevyhnutného odpočinku. Aj užívaním výživných doplnkov zo štyroch druhov hubových extraktov získava ľudské telo pomoc pri celkovej únave a vyčerpaní až po vážne onkologické ochorenia. Preto treba využiť jedinečnú kombináciu stopercentného hubového extraktu bez prímesí, konzervačných látok a farbív.

Vo výživových produktoch s obsahom výťažkov z liečivých húb je špeciálna zmes imunoglukánov na podporu činnosti imunitného systému. Vo forme kvalitných doplnkov k strave dokážu priaznivo vplývať aj na optimalizovanie hladiny cholesterolu, cukru a homocysteínu. Extrakty z liečivých húb sú vysokoúčinné aj pri poruchách lipidového spektra. Posilňujú organizmus po náročných chemoterapiách a ožarovaniach.

Liečivé sérum z hubového extraktu bráni vzniku a rozširovaniu angiogenézy. Pod týmto pojmom rozumieme krvné zásobovanie škodlivých zhubných buniek. Tak sa stupňuje aktivita buniek označovaných ako natural killers, buniek imunity. Telo je chránené aj voči tumoru, vírusom a rôznym plesniam.

V súvislosti s onkologickým ochorením môže pacienti tieto výživové produkty užívať pred, počas aj po náročnej chemoterapii. Sú vhodné aj na rekonvalescenciu po operáciách a úspešnej onkologickej liečbe.

Ide o liečivé účinky húb využívaných predovšetkým v čínskom ľudovom liečiteľstve. Majú takmer tisícročnú tradíciu a pomocou moderných farmaceutických výskumov sa čoraz s väčšími úspechmi podieľajú na liečbe rakoviny, rôznych respiračných a vírusových ochorení.

Výťažky z húb sa vo všeobecnosti vyznačujú silnými antioxidačnými a protizápalovými účinkami. Patria medzi základné stavebné komponenty bielkovín a vitamínov skupiny A až E. Využívajú sa pri rôznych preventívnych a podporných liečbach, u pacientov vystavených vplyvom chemických škodlivín, žiareniu, alkoholu a cigariet. Umožňujú liečiť cukrovku, hepatitídu a zmierňovať príznaky alergie.

Ohňovec

Hubový extrakt z Ohňovca je využívaný v Japonsku, Kórei a v Číne na prevenciu pri ťažkostiach s trávením, krvácaním a pri liečbe rakoviny. Ohňovec sa považuje za zázračnú hubu, ktorá dokáže predlžovať ľudský život. Vo voľnej prírode najčastejšie parazituje na morušiach. Má výraznú horkú chuť a v tradičnej kórejskej medicíne sú známe jej extrakty na prípravu horúceho čaju.

Ohňovec môžeme považovať za podporný vitamín pre ženy. Zabraňuje vzniku rakoviny prsníka. Je významným doplnkom k strave aj pri reumatoidnej artritíde a alergiách. Výťažky z tejto liečivej huby znižujú zápalové reakcie, rast nádorov a rozšírenie metastáz. Ohňovec možno označiť ako vysoko perspektívnu protinádorovú látku využiteľnú vo viacerých kvalitných výživových doplnkoch.

Reishi

Pečiatkový hríb (lesklokôrovka obyčajná) je významným pri rôznych ochoreniach srdcovo-cievneho systému. Eliminuje príznaky súvisiace s ischemickou chorobou srdca, s ochoreniami pečene, pri hepatitíde a HIV infekcii.

Maitake

Výťažky z trsovnice lupeňovitej (kriakový hríb) sú bohaté na betaglukány, draslík, horčík a vápnik. Majú priaznivé účinky pri liečbe rakoviny prsníka, prostaty, močového mechúra a kože.

Pečiarka blazeová

Prírodným zdrojom vitamínov B6, B12 a beta-glukánov je pečiarka blazeová (mandľový hríb) pochádzajúca z brazílskych dažďových pralesov. Patrí k najpopulárnejším a vysokoúčinným výživovým doplnkom v japonskej alternatívnej medicíne pri liečbe rakoviny.

Acerola

Na podporu účinného vstrebávania polysacharidov a pre ochranu buniek sú dostupné ovocné práškové výťažky s prirodzeným obsahom vitamínu C. Jeho najväčší podiel je v rôznych druhoch tropického ovocia. V našich zemepisných šírkach niet problém natrhať si začiatkom leta zrelé čerešne. A čo tak podporiť zdravý imunitný systém blahodarnými účinkami tzv. tropickej či antilskej čerešne?

Vitamín C

Tropická čerešňa názvom acerola poskytuje pre ľudský organizmus unikátny obsah prirodzeného vitamínu C. Predpokladá sa oveľa vyšší podiel než v ktoromkoľvek inom tropickom ovocí. Pre porovnanie sa často uvádza podiel céčka v zrelom pomaranči (0,05%) a v acerole (4,5%). Aj to je relevantným dôkazom, prečo sa jej účinné výťažky čoraz intenzívnejšie využívajú v ľudovom liečiteľstve pri rôznych závažných ochoreniach.

Acerola je nízkym teplomilným krom s výraznými tmavočervenými plodmi. Svojím vzhľadom sa podobajú zrelým európskym čerešniam. Plody majú silnú kyslastú príchuť, typickú napríklad aj pre zrelý citrón. Tento ker je pôvodom z rozľahlých karibských oblastí. Domovinou aceroly sú práve krajiny strednej, respektíve aj niektorých oblastí Južnej Ameriky. Vo svojom zrelom stave obsahuje vysoký podiel draslíka, fosforu a horčíka. Z vitamínov má okrem céčka výrazné zastúpenie aj kyselina pantoténová, vitamín B3 a B2.

Acerola a jej priaznivé účinky na ľudský organizmus:

Podporuje vstrebávanie polysacharidov cez tráviaci trakt
Má silné antioxidačné účinky. Je unikátnym doplnkom k strave pri redukčných diétach
Udržiava optimálnu hladinu cukru v krvi
Využíva sa pri liečbe anémie, pri rôznych zápaloch a rovnako účinne urýchľuje aj hojenie rán
Podporuje činnosť srdca
Je výživným doplnkom pri reumatických ťažkostiach
Svojím unikátnym zložením vitamínov a minerálov má priaznivý dopad aj pri liečbe tuberkulózy

Železo

Acerola sa v rôznych výživových produktoch nachádza vo forme špeciálne rozprašovanej kondenzovanej látky. V doplnkoch k strave s obsahom aceroly sú taktiež dostatočné zásoby prírodného železa a tiamínu.

Železo sa v ľudskom tele viaže na hemoglobín. V červenom krvnom farbive je viac než 70% železa z celkového zastúpenia v tele. Má tak významnú úlohu pri prenášaní kyslíka červenými krvinkami do pľúc a k svalovým a všetkým telesným tkanivám a bunkám. Ovplyvňuje teda činnosť životne dôležitých orgánov.

Nedostatok železa v ľudskom tele sa prejavuje chudokrvnosťou, únavou, bledou pokožkou, zvýšenou lámavosťou nechtov a vlasov. Optimálny podiel železa v ľudskom tele prispieva aj k spaľovaniu tukov a sacharidov. Je energetickou zásobárňou tela. Nízkym obsahom železa trpia aj ženy počas silnej menštruácie a podobne aj ženy v období tehotenstva. Odporúča sa užívať predovšetkým rastlinné a živočíšne produkty s obsahom organického železa. Jeho vysoké zastúpenie je v pšeničných klíčkoch, petržlene, v červenom mäse a rybách.

Pre účinnú podporu vstrebávania železa v tele treba zvýšiť príjem potravín s obsahom vitamínu C. Preto je aj acerola tou správnou voľbou! Príjemným obohatením tela o železo je aj napríklad pohár vína k jedlu. Aby nedochádzalo k minimalizovaniu účinkov železa v organizme, treba znížiť príjem kávy, čokolády a napríklad aj vlašských orechov.

Balenie: 120 kapsúl Acerola a120 kapsul Podkovičník mix

Zloženie

1 kapsula Acerola:

259 mg - acerola ovocný prášok

1 kapsula Podkovičník mix

200 mg výťažok (Phellinus - Meshimakobu - Ohňovec)
130 mg výťažok (Grifola frondosa - Maitake - Trsovnica lupeňovitá - Kriakový hríb)
120 mg výťažok (Agaricus Blazei muril - Pečiarka blazeová- Mandľový hríb)
50 mg výťažok (Ganoderma lucidum - Reishi - Lesklokôrovka obyčajná - Pečiatkový hríb)

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce