Potassium Star

Potassium Star

15 €

Ponuka pre vás: od firmy Starlife - tento hit môžete zaobstarať po zľave za 15 EUR. Pozor, počet kusov na sklade môže byť u akčného tovaru obmedzený, zaistite si svoj kus včas. Ak sa vám páči bezplatné poštovné, skontrolujte, že objednávate za viac ako 79€. Nech vám ušetrené korunky urobia veľa radosti.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Limitovaná edícia produktu od spoločnosti Starlife - tento artikel je v tento okamih s extra zľavou za 15 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. Len teraz je POŠTOVNÉ ZADARMO, keď si vyberiete tovaru nad 79€. No a to sa jednoducho oplatí.

POTASSIUM STAR

Doplnky výživy

Draslík

Draslík je tretím najdôležitejším minerálom v tele, po vápniku a fosfore. Je uložený vo vnútri buniek a podieľa sa na biochemických procesov v organizme.

Funkcie draslíka v organizme:

zohráva dôležitú úlohu pri transfere vzruchov v nervoch a svaloch, pri udržovaní normálnej nervovej dráždivosti, v procese bunkovej látkovej výmeny, pri enzýmových reakciách a syntéze svalových bielkovín z aminokyselín v krvi,
hrá dôležitú úlohu pri prevencii srdcových infarktov - upokojuje a stabilizuje krvný obeh a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, čím pôsobí aj proti mozgovým príhodám,
pôsobí priam na cievy a rozťahuje ich dôsledkom čoho klesá krvný tlak,
uplatňuje sa pri trávení sacharidov, pri prenose glykogénu, stimuluje vylučovanie inzulínu,
podieľa sa na zachovávaní rovnováhy pH v tele, ovplyvňuje osmotický tlak vo vnútrobunkovej tekutine a hospodárenie s vodou,
vo väčšom množstve pôsobí diureticky – pomáha z tela odstraňovať škodlivé látky,
je dôležitý pre správny rast, udržiava pokožku zdravú, stimuluje činnosť obličiek pri zbavovaní sa toxicity,
zbavuje únavy a podráždenosti.

Nedostatok draslíka sa prejavuje:

hyperfunkcia štítnej žľazy
poruchy činnosti svalov – svalová slabosť
tráviace ťažkosti, nauzea (nevoľnosť až zvracanie)
poruchy krvného obehu
srdcová arytmia
zvýšená dráždivosť

Nadbytok zasa svalovou únavou, srdcovou arytmiou až zastavením činnosti srdca, hnačkami, napínaním a zvracaním. Telo udržiava hladinu draslíka na hranici, preto nie je možné vyvolať prejavy toxicity prostredníctvom príjmu draslíka v potravinách. Obličky majú dôležitú úlohu pri odstraňovaní nadbytočného draslíka z tela, pretosa príjem draslíka neodporúča u ľudí s ich nedostatočnou funkciou. Zvýšená hladina draslíka v krvi sa označuje ako hyperkalémia.

Zdroje draslíka v potravinách sú čerstvé ovocie a zelenina – banány, marhule, sušené ovocie, citrusy, zemiaky, špenát, paprika, biela fazuľa, hrach, sója, vlašské orechy, sušené mlieko, mandle, ryže, teľacie a hovädzie mäso, vajcia, mlieko a mliečne výrobky. Strava s nízkym obsahom draslíka a vysokým obsahom sodíka môže byť aj jedným z faktorov vysokého krvného tlaku.

Dôvodom nedostatočného zásobovania draslíkom môže byť viacero. Organizmus takto reaguje na nesprávnu výživu, alkoholizmus alebo anorexiu. K strate draslíka dochádza aj pri športe (potení), pobyte v saune, ťažkej fyzickej práci, zvracaní a hnačkách. Odporúčaný príjem draslíka: u dospelých 2-4g, u športovcov 4-6g, u dojčiat 0.65g, deti do veku 14 rokov 1-3g.

Športovci potrebujú viac draslíka ako náhradu za stratený draslík pri cvičení. Je potrebný pre svalové vlákna a reguluje správnu funkciu svalov a nervov. Nízka hladina môže spôsobiť svalové kŕče. Prijímanie draslíka je jednoduché. Stačí si zadovážiť dostatok pestrej stravy.

Dávkovanie: Pre dospelé osoby 4 tablety denne, pre deti od 3 rokov 2 tablety denne.

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od spôsobu spracovania zložiek.

ZloženieDraslík (glukónan draselný) 99 mg (5 % RDA), rastlinná celulóza (emulgátor), zosieťovaná sodná soľ karboxymethylcelulózy (stabilizátor), oxid kremičitý (protihrudkujúca látka), rastlinná kyselina steárová (protipeniaca látka), rastlinný stearan horečnatý (protihrudkujúca látka).

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce