Propolis Star

Propolis Star

27 €

Spokojnosť prinášajúci od kvalitnej značky Starlife - tento artikel je v tento okamih za takmer veľkoobchodnú cenu 27 EUR. Počet kusov na zákazníka môže byť obmedzený. Dopravné bez akéhokoľvek poplatku sa teraz vzťahuje už na objednávky v minimálnej hodnote 79 euro. Lepšie ponuku už na trhu hľadať nemusíte.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Urobte si radosť: čo odoberáme od výrobcu Starlife - tento produkt objednáte v neopakovateľnej akcii za 27 EUR. U nás nakúpite vždy kvalitný tovar za bombastické ceny. A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Lepšie ponuku už na trhu hľadať nemusíte.

PROPOLIS STAR

Propolisová tinktúra

Propolis je látka na báze živice, ktorú získavajú včely z púčikov stromov alebo iných rastlinných zdrojov. Je to zmes vosku, éterických olejov a iných prírodných látok. Účinky propolisu nie sú nepatrné. Užívanie propolisu sa neodporúča najmä alergikom, obzvlášť pri alergii na peľ, pretože môže vyvolať alergickú reakciu. Predtým je vhodné zistiť citlivosť, a to potretím kože trochou propolisu. V prípade, že koža sčervenie a osype sa, začne páliť alebo svrbieť, produkt by ste nemali užívať.

Použitie propolisu je v rôznych formách. Azda najznámejšia je propolisová tinktúra, ktorá je vhodná na vnútorné použitie. Tiež je známa prášková forma alebo surový propolis. Odporúča sa užívať jedenkrát denne.

Propolis ako liek:

podporuje imunitný systém
pôsobí proti mikróbom a vírusom
využíva sa pri liečbe kožných ochorení – najviac využitý je propolis na akné
urýchľuje a uľahčuje hojenie rán
pomáha pri problémoch v ústnej dutine – bolestivých ďasnách a aftách
pomáha pri problémoch s trávením
bojuje proti bolesti hrdla a má antibiotické a antiseptické účinky
podporuje krvotvorbu
zlepšuje pružnosť pokožky, udržuje mladistvý vzhľad

Preto propolis a včelí med patria medzi najvýznamnejšie prírodné liečivá pre ľudstvo. Rôzni včelári poskytujú množstvo receptov propolisu, ktoré vyhovujú ich podmienkam.

Výskum propolisu preukázal, že propolisom boli rozličné kmene mikroorganizmov zničené v priebehu 15 -20 minút, iné do 5 hodín. Závisí to od senzibility mikroorganizmov, ako aj od pôvodu a koncentrácie propolisu. Užívanie propolisu sa nesmie kombinovať s inými liekmi a už vôbec nie s antibiotikami. Propolis má svoje využitie v medicíne.

Používa sa aj na vyplnenie nežiaducich otvorov v úli. Môže mať rôznu farbu, no najčastejšie je tmavohnedý. Tiež sa však môže vyskytovať v odtieňoch červenej, zelenej, bielej alebo čiernej. Pri izbovej a vyššej teplote je lepkavý, no pri nižších tuhne a drobí sa. Včelári sa stáročia domnievali, že propolis má chrániť včelstvo pred dažďom a prúdením studeného vzduchu, avšak výskumy v 20. storočí ukázali, že včely pri zvýšenom vetraní v zimných mesiacoch nie len prežívajú, ale dokonca sa im darí a to aj v miernejšom podnebí. Včely tiež obaľujú propolisom živočíchy, ktoré sa dostanú do úľa a zahynú tam.

Propolis zloženie

Zloženie propolisu je v každej oblasti, v každom úli a ročnom období iné. Vlastnosti propolisu závisia od rastlinného zdroja, čo včelár nemôže ovplyvniť. Zdroj propolisu sa mení so zemepisnou šírkou. V miernom podnebí včely zbierajú živicu zo stromov, hlavne topoľov, a tiež ihličnatých stromov. Úlohou propolisu v prírode je zaceliť rany a chrániť stromy pred baktériami, hubami a hmyzom. V tropických oblastiach včely zbierajú propolis z kvetov, hlavne klúzií, ktoré ho používajú na prilákanie opeľovačov. Chemické zloženie sa v miernych a tropických oblastiach líši. Typický propolis má asi 50 zložiek, 50% tvoria živice a rastlinné balzamy, 30% vosky, 10% esenciálne oleje a 5% peľ, flavonoidy, éterické oleje, vitamíny (najmä skupiny B) a minerálne látky (vápnik, železo, mangán).

Dávkovanie: 2 kapsuly denne

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od dostupnosti a získavania zložky.

Zloženie: Včelí propolis (koncentrát 4:1) 500 mg

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce