Relax Star

Relax Star

24 €

Radosť prinášajúci pochádzajúce od značky Starlife - tento hit získate vo výhodnej akcii za 24 EUR. Odporúčame tiež ostatné produkty z ponuky e-shopu. A čo takto doprava ZADARMO? Ak si objednáte nad 79 €, neplatíte poštovné. Vy tak neplatíte nič naviac!

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Top produkt, s pečaťou kvality Starlife - tento produkt ponúkame v akcii za 24 EUR. Ponuku e-shopu pre vás pripravuje tím odborníkov. Ak sa vám páči bezplatné poštovné, skontrolujte, že objednávate za viac ako 79€. Jasná úspora a k tomu spokojnosť z nákupu, nie je prečo váhať.

RELAX STAR

Výživový doplnok pre ženy

Relax Star je prípravok, ktorý svojim zložením pôsobí obohacujúco pre ľudský organizmus. Chmeľové šištičky sa využívajú na medicínske účely. Tie obsahujú éterické oleje, rastlinné farbivá a fytoestrogény, čo sú rastlinné hormóny podobné tým v ľudskom tele. Sú preventívnym prostriedkom proti rakovine prsníka, prostaty a sliznice maternice. Obsahujú tiež monoterpény a polysacharidy, ktoré chránia organizmus pred rakovinovými bunkami a posilňujú imunitný systém.

Foláty

Foláty sú zlúčeniny kyseliny listovej, ktorá patrí medzi vitamíny skupiny B. Sú potrebné pri syntézach, regenerácii a fungovaní DNA a RNA, ktoré sú základným stavebným prvkom pre život. A preto je prítomnosť folátov nutná pre tvorbu a zachovanie nových buniek a taktiež sú dôležité v období rýchleho rastu u detí a v tehotenstve. Rovnako dospelí aj deti potrebujú foláty pre normálnu tvorbu červených krviniek a ako prevenciu anémie.TehotenstvoMinerály a Vitamíny v tehotenstve zvyšujú svoje nároky, preto je potrebné ich v tele doplniť. Medzi dôležité vitamíny v tehotenstve patrí aj kyselina listová. Štúdie ukázali, že prísun kyseliny listovej v tehotenstve znížil riziko pôrodu dieťaťa s vrodenou chybou – rázštepom chrbtice až o 70%. Najcitlivejšia doba sú prvé tri mesiace tehotenstva. Vtedy je treba dostatočne dbať práve na prísun tohto vitamínu, a tiež mesiac pred plánovaným otehotnením. Kyselina listová sa vstrebaním v čreve mení a v takej forme sa dostáva do organizmu. Najviac kyseliny listovej obsahuje zelenina, kuracia a morčacia pečeň, celozrné výrobky, obilniny a niektoré druhy ovocia (maliny, melón a čučoriedky). Najbohatším zdrojom sú však kvasnice. Je citlivá na teplo a kyslík prítomný vo vzduchu, preto je najlepšie konzumovať ovocie a zeleninu tepelne neupravenú. Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť poruchy rastu, šednutie vlasov, zápal jazyka, vredy v ústach, peptické vredy a hnačku.

Chmeľ

Pri menštruačných problémoch chmeľ, konkrétne látka lupulín, zmierňuje problémy a stabilizuje hladinu hormónov. Spolu s ostatnými zložkami napomôže chmeľ odstrániť depresívne nálady, problémy s koncentráciou a duševnú nevyrovnanosť, ktorá trápi mnohé ženy v rámci predmenštruačného syndrómu. V domácnosti sa tiež používa chmeľový čaj a odvar. Horká chmeľová šťava nakvapkaná do ucha odstraňuje bolesť a prečisťuje. Pôsobí proti vypadávaniu vlasov a zlepšuje prekrvenie pleti. Chmeľové hlávky sú dodnes osvedčeným prostriedkom proti nespavosti, neurózach a hystérii. Okrem toho chmeľ povzbudzuje chuť do jedla, tíši kŕče a pôsobí močopudne. Prvé správy o chmeli pochádzajú z 9. storočia, kedy sa začína pestovať vo Francúzsku. O dve storočia ho už pestujú aj v susednom Česku, odkiaľ sa rozšíril do Bavorska aj k nám. Najväčší rozmach dosiahlo pestovanie chmeľu za panovania Karla IV., ktorý zveľadil mnohé chmeľnice a na pestovanie chmeľu vynakladal aj nemalé finančné prostriedky.

Vitamín B1 – tiamín má priaznivý účinok pri liečení periférnych nervov a svalov. Bol prvým popísaným vitamínom zo skupiny B. Ťažkým, smrteľným ochorením – beri beri trpeli vojaci a námorníci pri dlhých pobytoch na mori s jednostrannou potravou. Prvými vedcami, ktorí zistili súvislosť medzi týmto ochorením a potravou boli vojenskí lekári. Japonský námorný lekár Kanehiro Takaki v roku 1884 vyslovil hypotézu, že beri beri u námorníkov je výsledkom nedostatočnej výživy. Keď sa k lúpanej ryži pridalo mäso, mlieko, chlieb a zelenina, ochorenie sa nevyskytovalo ani počas dlhej 9 mesačnej plavby. Neskôr sa zistilo, že konzumáciou nelúpanej celozrnnej ryže s obsahom otrúb možno chorobe beri beri predísť. K potravinám bohatým na tiamín patria celozrnné obilniny, mäso a mäsové výrobky, zelenina, ovocie, strukoviny, vajcia a mliečne výrobky.
Vitamín B2 – riboflavín je dôležitý pre dobrý stav kože, očí, funkciu srdca a iných orgánov. Má významný vplyv na metabolizmus cukrov, tukov a aminokyselín, ovplyvňuje celkovú energetickú premenu v organizme.
Vitamín B5 – kyselina pantoténová je dôležitá pre metabolické spracovanie prijatých živín a nenahraditeľný pre syntézu hormónov a cholesterolu. Obsahujú ju najmä vajcia, ryby, mlieko a mliečne výrobky, cereálie a celozrnné pečivo, zelenina, najmä hlúbová zelenina (kel, kapusta) a ďalšie potraviny, ktoré sú zdrojom B vitamínov. Veľké dávky kyseliny pantoténovej môžu spôsobiť hnačku.
Vitamín B12 – kobalamín bol objavený viac ako pred 100 rokmi. Vtedy sa zistilo, že ak pacientom s pernicióznou anémiou sa podával extrakt z pečene, toto ťažké ochorenie sa dalo vyliečiť. Z tohto extraktu bola potom izolovaná, kryštalizáciou prečistená a v r.1956 presne charakterizovaná látka, ktorá dostala meno vitamín B12. Vo svojej molekule obsahuje ako jediný kobalt. V potrave je naviazaný na bielkoviny. Je potrebný pri produkcii červených krviniek, chráni pred megaloblastickou anémiou, je potrebný pri tvorbe myelínu, je dôležitý pri syntéze RNA a DNA, je potrebný pre rast detí, bráni pred kumuláciou homocysteínu.

Dávkovanie: 1 kapsula 3 x denne s jedlom

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od spôsobu spracovania jednotlivých zložiek

Zloženie:

kyselina askorbová - vitamín C 30 mg (37,5% RDA), Humulus lupulus (chmeľ obyčajný, extrakt z kvetu – šišiek 4:1) 3,75 mg, Passiflora incarnata (múčenka pleťová, vňať) 15 mg, Schizandra chinensis (schizandra čínska, extrakt z plodu 4:1) 3,75 mg, cholín bitartát 10 mg, bioflavonoidy citrusových plodov 10 mg, inozitol 10 mg, pšeničné klíčky 10 mg, niacín -vitamín B3 nikotínamid 8 mg (50% RDA), PABA 5 mg, riboflavín - vitamín B2 600 µg (42,8% RDA), pyridoxín – hydrochlorid - vitamín B6 0,6 mg (42,8% RDA), tiamínhydrochlorid - vitamín B1 0,5 mg (45,5% RDA), kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý) - vitamín B5 166 µg (2,7% RDA), kyselina pteroylmonoglutámová - kyselina listová 65 µg (32,5% RDA), kyanokobalamín - vitamín B12 10 µg (400% RDA). Želatínová kapsula. RDA-odporúčaná denná dávka

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce