Stamimax - caffeine race gel

Stamimax - caffeine race gel

1,52 €

V akcii je len tu od producenta Aone Nutrition - tento hit ľahko nájdete výhodne za 1,52 EUR. Pozor, počet kusov na sklade môže byť u akčného tovaru obmedzený, zaistite si svoj kus včas. Akonáhle sa vám zapáči tovaru nad 79 EUR, cenu dopravy už nemusíte riešiť, bude GRATIS. No a to sa jednoducho oplatí.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Aone Nutrition

Veľmi žiadaný produkt, čo berieme od značky Aone Nutrition - tento artikel je v túto chvíľu s výnimočnou zľavou za 1,52 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. Stráviť minimálne sedemdesiat deväť € a DOPRAVU ÚPLNE ZADARMO máte vo vrecku. Nech vám ušetrené korunky urobia veľa radosti.

StamiMax Caffeine Race Gel

Energetický gél

Race gel - znamená veľmi riedka konzistencia - netrebá zapíjať vodou.

Náročné silové cvičenia si vyžadujú nielen vytrvalosť a fyzickú kondíciu, ale aj mentálnu koncentráciu. Profesionálni športovci pri dosiahnutí svojich bodybuilding cieľov často siahajú až na dno svojich schopností. Neraz potom nastáva zlom – zlom v prekonaní samého seba, na čo je nevyhnutný obranyschopný organizmus, ale aj čistá myseľ a emočná vyrovnanosť. Silové cvičenia a kulturistika sú náročné druhy športov pre telo i duševnú koncentráciu. Na princípe toho fungujú moderné predtréningové stimulanty s obsahom kofeínu a vitamínu C. Sú účinné na rýchle doplnenie energie pred športovým výkonom.

Kofeín

Kofeín patrí k silným insekticídom a čoraz viac sa stáva obľúbeným “životabudičom“ na prekonanie únavy a vyčerpania organizmu. Kofeín ako účinná zložka vo vitamínových doplnkoch na cvičenie funguje na princípe pôsobenia na centrálny nervový systém. Dráždi svalové vlákna, eliminuje únavu a bolesti svalov po vyčerpávajúcom tréningu. Užívaním kofeínových doplnkov na podporu mentálnej koncentrácie je preukázané aj celkové zvýšenie fyzickej výkonnosti. Týka sa to akýchkoľvek športových disciplín.

Účinky kofeínu ani v tých najkvalitnejších predtréningových stimulantoch nie sú okamžité. Na to treba výživový doplnok užiť minimálne 30 min pred tréningom. Existuje aj úzky súvis medzi užívaním kofeínových doplnkov a hladinou glykemických zásob v tele. Glykogén pôsobí v ľudkom tele ako palivo, zdroj energie pre svalovú hmotu. Ak užijete kofeín pred tréningom, treba rátať s kritickými prvými 15 – 20 min. Kofeín zníži zásoby glykogénu a ten sa stáva účinným až v neskorších fázach tréningu. Potom sa u športovca zvýši fyzický výkon a oddiali nástup únavy a vyčerpania organizmu.

Účinky kofeínu majú veľmi pozitívny dopad najmä v silových športoch. Pravdepodobne to súvisí so schopnosťou kofeínu podporovať produkciu epinefrínu v nadobličkách. Tak sa zvyšujú kontrakcie svalov. To znamená, že profesionálny športovec po užití kvalitného kofeínového doplnku cvičí pri zvýšenom silovom výkone a následnom zväčšovaní svalovej hmoty. Účinkami kofeínu je možné zvýšiť silový výkon športovca približne až o 20%.

Kofein a chudnutie

Kofeín priaznivo vplýva na spaľovanie tukov a redukciu hmotnosti. Je to v dôsledku termogénneho a lipolytického efektu. V prvom prípade ide o zvýšenie telesnej teploty. V druhom treba hľadať súvis s pôsobením triglyceridov a postupným uvoľňovaním mastných kyselín, ktoré môžu slúžiť ako palivo pre organizmus. Pri každom účinnom spôsobe, ako schudnúť, sa treba zamerať na kombináciu efektívneho a pravidelného cvičenia, vyváženej stravy a kvalitných výživových doplnok. Len tak dosiahnete svoje vytúžené športové ciele!

V súvislosti s kofeínom a jeho vplyvmi na ľudský organizmus treba zdôrazniť aj niekoľko vedľajších účinkov:

Pri každom výživovom doplnku treba rešpektovať odporúčané denné množstvo a vyššími dávkami telo zbytočne nezaťažovať. Pri nadmerných dávkach kofeínu možno ľahko docieliť opačný efekt. To môže viesť k nervozite, pocitom úzkosti či únave a nevoľnosti
Užívanie kofeínu má mierny dehydratačný účinok. Zvýšený príjem tekutín je pri cvičení samozrejmým, no o to viac, ak užívate kofeínové doplnky k strave
Negatívne môže kofeín pôsobiť aj na zvýšenie krvného tlaku spojeného so silným búšením srdca
Na ceste za svojimi športovými úspechmi vám prinášame aj zopár informácií o účinkoch kofeínu krátko po cvičení:
Vhodná kombinácia je užívanie výživových doplnkov s obsahom kofeínu a sacharidov
Rozpad, strata účinnosti kofeínu nastáva po približne 7 hodinách od užitia

Dávkovanie:

maximálne 2 porcie za hodinu a maximálne 5 porcii za deň

Balenie: 1 sáčok 44 g

Zloženie:

voda, hydrolyzovaný škrob kukuričný (nízky a stredný stupeň), sacharóza, fruktózo-glukózový sirup, citran sodný, kyselina citrónová, xantán, horečnaté soli kyseliny citrónovej, citran draselný, vápenaté soli kyseliny citrónovej, kyselina L-askorbová, aróma, konzervačná látka sorban draselný, kofeín.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce