Stamimax Electrolyte - iontové nápoje

Stamimax Electrolyte - iontové nápoje

0,53 €

Dnes sme vybrali: od Aone Nutrition - tento hit môžete zaobstarať v perfektnej akcii za 0,53 EUR. Výhodné ceny máme pre všetkých zákazníkov. Vyberte si tovar v celkovej hodnote nad 79 € a poštovné máte ZADARMO. Urobte si radosť.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Aone Nutrition

Hit poslednej doby, so známou značkou Aone Nutrition - tento tovar si môžete objednať za skvelú cenu 0,53 EUR. Konkurenciu sledujeme nonstop, aby sme vám ponúkli lepšie ceny. Populárny ponuka sa vrátila, balné a poštovné nehradíte už u objednávok nad 79 EUR. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznícky prístup.

StamiMax-Electrolyte

Iontové nápoje

Pitný režim je počas intenzívnych tréningov mimoriadne dôležitý pre celkové fungovanie organizmu. Pri zvýšenej fyzickej aktivite sa nadmerným potením vylučuje množstvo minerálov a solí, ktoré je potrebné pravidelne dopĺňať. Profesionálnym športovcom sa preto odporúča užívať občerstvujúci elektrolytový nápoj v kombinácii so sacharidmi. V týchto výživných nápojoch sú obsiahnuté sacharidy s nižším glykemickým indexom. Moderné elektrolytové nápoje sa tak stávajú účinným zdrojom energie a dôležitých minerálov pre správnu činnosť organizmu.

Izotonický nápoj

Elektrolyty nesú elektrický náboj a v kontakte s vodou, respektíve po ich rozpustení, vytvárajú elektrický vodivý roztok. Nachádzajú sa v ľudských tekutinách, ako je krv, moč a pot. Ich elektricky nabité ióny podporujú správnu činnosť životne dôležitých orgánov. Regulujú činnosť srdca, respektíve srdcovú frekvenciu. Podporujú sťahy svalov a priaznivo vplývajú na činnosť mozgu a na celkový nervový systém. Počas intenzívneho cvičenia minimalizujú príznaky dehydratácie organizmu. Okrem nadmerného smädu a potenia ich nedostatok môže viesť až k bolestiam hlavy a svalovým kŕčom. Medzi najdôležitejšie elektrolyty v ľudskom tele patrí:

Horčík:

V ľudskom tele patrí k významným katiónom. Ovplyvňuje metabolické procesy a podporuje správne kontrakcie svalov a činnosť srdca. Táto dôležitá minerálna látka bráni v ľudskom tele ukladaniu vápnika. V opačnom prípade by to mohlo mať za následok tvorbu obličkových kameňov. Je účinným zdrojom energie. Ovplyvňuje metabolizmus cukrov a tukov. Horčík má pri konzumácii elektrolytových nápojov znížiť svalové napätie a oddialiť pocit únavy a vyčerpania. Rovnako zmierňuje aj príznaky prieduškovej astmy a je výživným doplnkom k strave pri bolestiach hlavy.

Draslík:

Táto minerálna látka je nevyhnutná pre výživu každej ľudskej bunky. Ovplyvňuje činnosť životne dôležitých orgánov. Podporuje zdravý nervový systém, činnosť srdca a pohybového aparátu. Pri znížených hladinách draslíka možno pociťovať nevoľnosť, svalové kŕče či poruchy srdcového rytmu. Nedostatok draslíka v krvi sa označuje pojmom hypokaliémia. Pri jej dlhodobom pôsobení môžu byť dôsledky nízkych hodnôt draslíka fatálne. Najmä v súvislosti s oslabenou činnosťou srdcovo-cievneho systému.

Vápnik:

Je základnou stavebnou látkou pre všetky bunky v tele. Medzi jeho účinné vlastnosti patrí predovšetkým zdravý vývoj kostí, svalstva a zubov. Nedostatok vápnika v tele môže mať za následok vznik osteoporózy. Patrí k účinným vitamínom krásy. Priaznivo pôsobí na vzhľad a elesticitu pokožky. Podporuje správnu činnosť tráviaceho traktu. V moderných výživových doplnkoch a nápojoch má prispievať k potláčaniu únavy, depresie a stresu. Nedostatočné množstvo vápnika v tele sa odoberá “kostí“.

Fosfor:

Je dôležitým minerálnym prvkom pri metabolizme bielkovín, tukov a glycidov. Podporuje správne svalové kontrakcie. Udržiava zuby a kosti zdravé. Je významnou minerálnou látkou pri prenose vzruchov z mozgu. Má priaznivý dopad na udržanie acidobázickej rovnováhy. Je významným zdrojom energie a telesnej kondície.

Sodík:

Má vplyv na činnosť nervového systému. Ovplyvňuje dráždivosť svalov. Napomáha k zdravému tráveniu. Reguluje ph v tekutinách.

Dávkovanie:

10,5 g na 500 ml nápoja

Balenie: 1 sáčok 10,5 g alebo dóza 750 g

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce