Tiens Biozinok

Tiens Biozinok

18 €

Unikátny so známou značkou Tianshi - tento produkt predávame za mimoriadne nízku cenu 18 EUR. Ponuku e-shopu pre vás pripravuje tím odborníkov. Stráviť minimálne sedemdesiat deväť € a DOPRAVU ÚPLNE ZADARMO máte vo vrecku. Zaraďte sa k spokojným klientom.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Tianshi

Jedinečná ponuka, od kvalitnej značky Tianshi - tento produkt ponúkame s extra zľavou za 18 EUR. Nakupujte v našom e-shope za skvelé ceny. Máte radi DOPRAVU, ktorú za vás zaplatí e-shop? Stačí nakúpiť nad 79 € a je vaša. Zaraďte sa k spokojným klientom.

Tiens Biozinok

Výživový doplnok

Základné komponenty:

laktát zinku
glukóza
prášok z vaječného bielka

V každej kapsuli je 1 mg zinku.

Vlastnosti:

I. Laktát zinku - je to mliečnokyslá podoba kovu, ktorá je najľahšie stráviteľná v tráviacom trakte.Priemerná denná potreba zinku je u dospelého človeka 10-30 mg, pre tehotné ženy - do 30 mg, pre dojčatá - 3,5 mg, pre deti - 10 mg, pre dospievajúcich - 15 mg.Zdrojom zinku spomedzi potravín sú predovšetkým ustrice (v tkanivách ustríc dosahuje obsah zinku viac ako 1000 mg/kg). Dosť veľa tohto kovu obsahujú krevety, slede, makrely, pečeň a mäso zvierat, vajcia, huby, obiloviny, vlašské orechy, tekvicové semená a sezamové semená.V mäsových produktoch je koeficient vstrebateľnosti zinku vyšší ako v rastlinných, pretože rastlinná kyselina zlučuje zinok a druhé minerály, mení ich na nevstrebateľné zlúčeniny a prekáža ich vstrebávaniu v tenkom čreve. V ľudskom organizme sa zinok nachádza v koži, vlasoch, v krvi, kostiach, nechtoch, v pečeni, obličkách, podžalúdkovej žľaze, svaloch, u mužov predovšetkým v semenníkoch a predstojnej žľaze. Zinok sa rýchlo vylučuje z organizmu pri fyzickom, emocionálnom alebo chemickom strese, ale tiež pod vplyvom jedovatých látok, ťažkých kovov, pesticídov a ďalších znečisťovateľov životného prostredia. Na osvojenie tohto kovu je nevyhnutne potrebné dostatočné množstvo žalúdočnej kyseliny. S vekom sa množstvo vylučovanej kyseliny znižuje, čo samozrejme vedie k deficitu zinku.

Spektrum pôsobenia zinkuje veľmi široké:

V ľudskom organizme sa zinok zúčastňuje na aktivizácii vyše 200 fermentov, reguluje ich štruktúru.
Vplýva na chuťové pocity a apetít. Pri deficite zinku dochádza k hyperplázii (zosilneniu) a keratinizácii (odbúraniu) epitelových (povrchových) buniek sliznicového obalu ústnej dutiny. V dôsledku toho sa zanesú vrstvy chuťových pohárikov jazyka, potrava sa k nim nemôže dostať a človek stráca chuťové pocity.
Pri deficite zinku sa stráca čuch.
Zinok sa zúčastňuje na syntéze bielkovín, DNA a RNA, na procese delenia buniek, na ich raste a regenerácii.
Má priamy vplyv na vytváranie kolagénových vlákien, ktoré zodpovedajú za elastickosť kože, na vytváraní spojivového tkaniva, kĺbových obalov.
Zinok sa zúčastňuje na raste a vývine organizmu. Podporuje rast telesnej hmoty a kostry.
Je dôležitým prvkom na podporu a na zlepšenie zraku, koncentruje sa v očnej sietnici a podporuje normálne osvojenie vitamínu A očnou sietnicou. Znemožňuje vznik kataraktu a objavenie sa žltej škvrny (ochorenie vzniká v dôsledku poruchy sietnice oka a je jednou z príčin slepoty).
Zinok je silným antioxidantom.
Stimuluje rast a patrí do sústavy faktorov podporujúcich rast nervov. Zúčastňuje sa na obnove štruktúry nervov pri ich poškodení.
Zabezpečuje rovnováhu cukru v krvi a pomáha podžalúdkovej žľaze produkovať inzulín.
Chráni pečeň a obličky pred chemickými toxínmi.
Pri deficite zinku sa objavujú alergické dermitídy, holohlavosť, uhrovitosť a ďalšie kožné ochorenia.
Zinok je nevyhnutný pre normálnu činnosť lymfoidného tkaniva, ktoré zohráva dôležitú úlohu v imunitnej sfére. Podobne ako vitamín C zabraňuje vírusovým infekciám, ak sa začne užívať Biozinok na samom začiatku ochorenia.
Mobilizuje rezervy organizmu v počiatočných štádiách vzniku rakoviny (stimuluje výrobu bielych krviniek).
Pri deficite zinku vzniká dysplázia mliečnych ciest, čo vyvoláva vznik mastopatie.
Zinok je dôležitý najmä pre tehotné ženy v súvislosti s jeho aktívnym prenikaním cez placentu. Deficit zinku môže viesť k mnohým komplikáciám v tehotenstve: k potratom, toxikózam, k zastaveniu rastu plodu a poruche činnosti rodidiel.
Zinok zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe hormónov. Je nevyhnutný pri produkcii tymulínu- hlavného hormónu hypofýzy. Pri jeho deficite vzniká Alzheimerova choroba (starecká slabomyseľnosť), ktorá je prakticky neliečiteľná.
Zinok sa tiež zúčastňuje na produkovaní testosterónu (mužského pohlavného hormónu) a na tvorbe spermií. Pri jeho nedostatku sa môže vyvinúť neplodnosť, spomalenie procesov pohlavného dozrievania (chlapci v tomto období trpia viac ako dievčatá) a zníženie sexuálnych schopností. Zinok sa zhromažďuje v intersticiálnych /vnútorných/ tkanivách semenníkov mužov a existuje názor, že s každým výronom semena muž stráca množstvo zinku, ktoré si vyžaduje doplnenie. To je aktuálne najmä u mužov, ktorí mávajú regulárny a častý sex. Deficit zinku zapríčiňuje vývin zápalu predstojnej žľazy (jeden z prejavov tohto ochorenia sú časté nutkania k močeniu) a adenómu prostaty (nezhubnému zväčšeniu predstojnej žľazy), čo nezriedkavo vedie k chirurgickému zákroku. Zinok má nie menší význam aj pri produkovaní ženských pohlavných hormónov (stimuluje výrobu progesterónu a podporuje funkčnú aktivitu žltého telieska). Pri jeho deficite sa vyvíja predmenštruačný syndróm, ktorý sa prejavuje bolesťami hlavy, podráždenosťou, zdurením a bolestivosťou mliečnych žliaz, ale tiež i klimakterický syndróm s pocitmi návalov a horúčosti. Pri nedostatku progesterónu sa u žien zvyšuje chuť na sladké a slané.
Zinok podporuje hojenie rán a vredov, zrýchľuje proces epitelizácie.
Zúčastňuje sa na výmene alkoholu (zinok patrí do zloženia alkoholdehydrogenázy - fermentu, ktorý sa zúčastňuje na procesoch normálneho rozštiepenia a vylúčenia produktov metabolizmu etylového liehu). Pri jeho nedostatku sa zvyšuje preddispozícia k alkoholizmu, ale nadmerné užívanie alkoholu spôsobuje veľký deficit zinku. Tým dochádza k vzniku začarovaného kruhu
Zinok vytvára konkurenciu rádioaktívnym prvkom, pretože pri nasýtení organizmu nevyhnutnými minerálmi sa už rádioaktívne nebudú vstrebávať.
Brzdí proces starnutia.
Zohráva dôležitú úlohu v činnosti mozgu.

II. Glukóza - zdroj energetického materiálu. Podporuje zneškodňovanie a vylučovanie jedov z organizmu. Posilňuje procesy výmeny, antitoxickú funkciu pečene a srdcovú činnosť. Zvyšuje diurézu, má dezintoxikačné vlastnosti.

III. Prášok z vaječného bielka - je zdrojom vitamínov.

Indikácie:

Akékoľvek kožné ochorenia, teda aj alergické dermatózy, psoriáza, uhrovitosť.
Na urýchlenie zahojenia akýchkoľvek rán, teda aj pooperačných. Na zlepšenie priebehu obnovy po operácii sa odporúča začať s užívaním zinku ešte pred operáciou.
Hojenie akýchkoľvek chronických vredov, sem patrí aj vredové ochorenie žalúdka a dvanástnika, hojenie trofických vredov u diabetikov a pri kŕčových žilách, rýchle hojenie popálenín.
V kozmetike, pretože podporuje elasticitu kolagénu kože, zlepšuje stav vlasov a nechtov, má omladzujúci efekt.
Liečba a profylaxia mužskej a ženskej neplodnosti, impotencia mužov, dysfunkcia vaječníkov žien.
Prostaty, adenóm prostaty, aktívny pohlavný život.
Liečba a profylaxia predmenštruačného a klimakterického syndrómu.
Predchádzanie komplikáciám tehotenstva, do toho patria ranné nevoľnosti, skoré toxikózy, potraty, hypotrofia plodu (spomalenie rastu a vývinu), poruchy činnosti rodidiel.
Pri hypoimunitných stavoch, teda aj ORVI, chrípka.
V komplexnej liečbe zhubných nádorov a AIDS, najmä v počiatočných štádiách choroby.
Nervovo-psychické stavy, neurologické ochorenia, poruchy vnímania a chronická únava, depresie, akútne psychózy, patologické odmietanie potravy, schizofrénia, epilepsia, roztrúsená skleróza, slabomyseľnosť.
Ochorenia zrakových orgánov, teda aj diabetická retinopatia, objavenie žltej škvrny, katarakt, krátkozrakosť a vlčia tma.
Profylaxia a spolu s inými prostriedkami i liečba cukrovky, podpora normálnej hladiny cukru v krvi, postupné zníženie dávok inzulínu.
Ochorenia pečene a obličiek.
Diarea akéhokoľvek pôvodu, teda aj dyzentéria, pretože pri hnačkách dochádza k rýchlej strate zinku. Iné ochorenia tenkého a hrubého čreva, Krohnova choroba.
Na korekciu váhy.
Profylaxia a liečba hypertenzie, aterosklerózy, liečenie zvýšeného cholesterolu a ďalších srdcovo-cievnych ochoreniach.
Zápalové ochorenia kĺbov, zachovanie pružnosti pohyblivosti kĺbov v starobe.
Pri pobyte v ekologicky nevhodných podmienkach, ale tiež práci, ktorá je spojená s priemyselnými škodlivinami.
Pri akýchkoľvek stresových situáciách.
Profylaxia radiačného poškodenia organizmu.
Profylaxia a liečba alkoholizmu.
Vegetariánske stravovanie a počas náboženských pôstov

Kontraindikácie:

Neboli zistenéS opatrnosťou doporučovať ľuďom, ktorí sú alergickí na vaječný bielok.

Užívanie:

Užívať počas maximálnej aktivity meridiánu obličiek od 17. do 19. hod. alebo trojitého ohrievača od 21. do 23. hod., zapiť pohárom teplej vody.

Dávkovanie:

deťom do 10 rokov po 1-2 kapsle denne,deťom od 10 rokov a dospelým po 2-4 kapsule denne.Pri zdĺhavom a komplikovanom ochorení možno dávku zvýšiť na 6-8 kapslí denne. Dávku a dĺžku užívania voliť individuálne.

Balenie:

60 kapsúl v balení.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce