Tyrositabs - štítna žľaza

Tyrositabs - štítna žľaza

18,43 €

Vaše možnosti obohacujúce od populárnej značky FINCLUB - tento artikel neprepásnite takmer zadarmo za 18,43 EUR. Pozrite sa tiež na ďalšie položky zo širokého katalógu. Populárny ponuka sa vrátila, balné a poštovné nehradíte už u objednávok nad 79 EUR. Urobte si radosť.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

FINCLUB

Tradičný bestseller, s pečaťou kvality FINCLUB - tento tovar si môžete nechať dodať v časovej obmedzenej zľave za 18,43 EUR. Pozor, počet kusov na sklade môže byť u akčného tovaru obmedzený, zaistite si svoj kus včas. Máte radi DOPRAVU, ktorú za vás zaplatí e-shop? Stačí nakúpiť nad 79 € a je vaša. Využite ponuku skôr, než dôjde k zdraženiu.

Fin Tyrositabs

Stres a štítna žľaza

Tyrozín, jód a selén sú zložky, ktoré sa nachádzajú v doplnku výživy Tyrositabs.

Tyrozín

Aminokyselina tyrozín je jedným zo základných stavebných kameňov bielkovín. Organizmus ju produkuje z aminokyseliny fenylalanín. Tyrozín sa najčastejšie nachádza v mäse, rybách, vajciach, mliečnych výrobkoch, v orechoch, pšenici, ovse či pšenici. Preukázateľne zvyšuje a zlepšuje mozgové funkcie, náladu a pomáha zvládať stres.

Tyrozín je prekurzorom troch veľmi dôležitých neurotransmiterov – adrenalínu, dopamínu, norepinefrínu. Stres pôsobí na tieto tri neurotransmitery priam zničujúco – keď ich organizmus vplyvom stresu vyčerpá, práve tyrozín ich doplní. Táto skutočnosť a prítomnosť tyrozínu v organizme preto umožňuje dlhodobejšie účinné zvládanie stresu. Tyrozín značne zlepšuje náladu a výskumy potvrdzujú, že pomáha pri depresii.

Mozog mení práve tyrozín na neurotransmitery dopamín, adrenalín a norepinefrín. Dopamín značne ovplyvňuje dobrú náladu a zlepšuje motiváciu; hormón adrenalín telu slúži ako určitá príprava na zvýšenú aktivitu – prvotne na útek alebo na útok. Norepinefrín zlepšuje prietok krvi a tým podporuje regeneráciu svalov.

Práve vplyvom stresu klesá hladina spomenutých neurotransmiterov. Ak sa však v organizme nachádza dostatok tyrozínu, ten doplní neurotransmitery skôr, ako ich stres vyčerpá.

Tyrozín dokáže ovplyvniť depresiu. Jedinci, ktorí užívajú tyrozín, zaznamenávajú zlepšenie nálady. Depresia je však komplikovaná a závisí od mnohých faktorov.

Tyrozín je predchodcom hormónu štítnej žľazy, ktorý sa nazýva levotyroxín; tyrozín prirodzene zlepšuje funkciu štítnej žľazy.

Jód

Jód je stopový prvok, nachádzajúci sa v organizme v minimálnom množstve. Prirodzene sa vyskytuje v niektorých potravinách a je k dispozícii aj ako doplnok výživy. Je nevyhnutnou súčasťou hormónov štítnej žľazy – tyroxínu. Práve hormóny štítnej žľazy regulujú veľa dôležitých biochemických reakcií, ku ktorým patrí syntéza proteínov a enzymatická aktivita.

Chronický, stredný až závažný nedostatok jódu spôsobuje zníženie IQ približne o 12 – 13,5 bodov. Ak štítna žľaza nemá na svoje fungovanie dostatok jódu, tento stav vedie k strume (zväčšená štítna žľaza), ktorá spôsobuje opuchnutie krku.

Nedostatok jódu a s tým spojené nedostatočné fungovanie štítnej žľazy spôsobuje aj vynechávanie ovulácie, čo môže viesť k neplodnosti. Jeho nedostatok môže viesť k rakovine štítnej žľazy a rovnako zvýšiť riziko iných druhov rakoviny. Počas tehotenstva jeho nedostatok vedie k zvýšenému krvnému tlaku u matky a k možnej mentálnej retardácii dieťaťa.

Selén

Selén sa často vyskytuje v okolitom prostredí, človek ho môže získať prirodzenou formou – nachádza sa v pôde a vode, v obilninách, mäse. Jeho nedostatok spôsobuje srdcové a svalové problémy.

Obsah: 60 tabliet

Dávkovanie: 1 tableta denne - ráno v rámci raňajok.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce