Vitamín D3 + K2

Vitamín D3 + K2, 60 tbl.

14 €

Príjemné pocity nadväzujúci s preslávenou značkou Zelený život - tento tovar si môžete objednať za výhodnú cenu 14 EUR. Výhodné ceny máme pre všetkých zákazníkov. Ak nechcete platiť dopravu, stačí vytvoriť objednávku v minimálnej hodnote 79 EUR. Využite ponuku skôr, než dôjde k zdraženiu.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Zelený život

Váš obľúbený tovar, od známej značky Zelený život - tento artikel čaká na vás v časovej obmedzenej zľave za 14 EUR. V zľave ponúkame nepreberné množstvo ďalších položiek. Ak sa vám páči bezplatné poštovné, skontrolujte, že objednávate za viac ako 79€. Želáme vám príjemné nakupovanie.

Vitamín K2 a D3 - 60 tabliet

Výživový doplnok

Vitamín D3 a K2 je výživový doplnok na doplnenie vitamínov, obsahuje v tukoch rozpustný vitamín D3 a vitamín K2 alebo menachinón. Jedna tableta obsahuje 1000IU (25 mcg) vitamínu D3 – zodpovedá to 500 % referenčnej výživovej hodnoty a 60 mcg vitamínu K2.

Účinky vitamínu D:

prispieva k správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu
prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi
prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
prispieva k normálnej činnosti svalov
zúčastňuje sa na regulácii vstrebávania vápnika a fosforu
v črevách a obličkách sa vďaka nemu zvyšuje absorpciu minerálov
posilňuje imunitný systém
prispieva k udržaniu zdravých kostí a plnohodnotnému stavu zubov

Účinky vitamínu K:

prispieva k správnej zrážanlivosti krvi,
prispieva k udržaniu zdravých kostí

Vitamín D3 – je tiež známy ako „slnečný vitamín“, vitamín D je hormón, je rozpustný v tukoch, ktoré vaše telo môže produkovať voľne a samostatne čiže prirodzene. Eistuje celý rad vitamínu D, ale najdôležitejšie sú vitamín D2 a vitamín D3. Vitamín D3 – je známy aj ako cholekalciferol, je vyrobený pre našu pleť. Naše telo potrebuje vitamín D3 na rozličné funkcie – často ide o vstrebávanie vápnika a pevnosť kostí – prispieva to k celkovej rovnováhe.

Niektoré štúdie hovoria o tom, že vitamín D dokáže zmierniť príznaky sezónnej afektívnej poruchy. Za normálnych okolností sa vitamín D tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia z provitamínu. Existujú však faktory, ktoré limitujú využitie UVB na tvorbu tohto slnečného vitamínu v koži, t.j. ročné obdobie, lokalita, časť dňa, smog a vek. V zime sa dostáva do tela zväčša iba potravou živočíšneho pôvodu:

olej z rybej pečene,
sleď
sardinka
losos
mäso
vaječný žĺtok
mlieko
mliečne výrobky
hríby
kvasnice
kakao
ďatle
rastlinné tuky a oleje
obilniny

V zelenine sa nachádza vo veľmi málom množstve, a je dôležité pripomenäúť, že varením sa tento vitamín neznehodnocuje.

Vápnik je najviac sa vyskytujúci esenciálny minerálny prvok. Vápnik sa nachádza vo veľkom množstve v potravinách. Nachádza sa predovšetkým v kostiach a zuboch.

Účinky vápnika v organizme je rôzne a preto je potrebné ho dopĺňať – pre dobré rozloženie a vstrebávanie je potrebné užívať výživový doplnok vitamínu D3 a K2, aby sme dosiahli požadované optimum.

Vápnik je potrebný pre rast a správny vývin kostí u detí, prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, energetickému metabolizmu, k normálnej funkcii činnosti svalov, k normálnej funkcii nervovej sústavy a nervových prenosov, k správnemu procesu tráviacich enzýmov, podieľa sa na procese delenia a špecializácie buniek a je potrebný pre udržanie dostatočného stavu zdravých kostí a zubov, predchádza tak osteoporóze.

Dávkovanie:

Dávkovanie konzultujte so svojím lekárom či lekárnikom. Ak užívate iné lieky informujte sa o funkcii oboch liekov. Výživový doplnok nie je určený na diagnostiku a liečbu. Nie je náhradou za pestrú stravu a je dôležité dodržiavať dávkovanie uvedené v príbalovom letáku.

Obsah balenia: 60 tabliet Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce