Vitamín K Star

Vitamín K Star

12 €

Zákazníkmi odporúčaný tovar, od značky Starlife - tento produkt máte po jednoduchej objednávke v jedinečnej akcii za 12 EUR. Počet kusov na zákazníka môže byť obmedzený. Len teraz je POŠTOVNÉ ZADARMO, keď si vyberiete tovaru nad 79€. Nakupovanie na internete je tak opäť výhodnejšie ako v kamennej predajni, ktorá má vyššie náklady.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Prvotriedný od firmy Starlife - tento tovar si môžete zakúpiť takmer zadarmo za 12 EUR. Nakupujte v našom e-shope za skvelé ceny. Pri objednávke nad 79 EUR od nás máte DOPRAVU ZADARMO. Nakúpiť a ešte ušetriť, čo si želať viac.

VITAMÍN K STAR

Výživové doplnky

Nedostatočnú zrážanlivosť krvi mnohí pripisujú nedostatku železa. Niekedy za tým bývajú niektoré lieky. Avšak jednou z príčin je aj nedostatok vitamínu K. Znížená krvná zrážanlivosť môže byť tiež spôsobená hemofíliou, poruchou krvácavosti, ktorá neumožňuje správne zrážanie krvi. Je to dedičné ochorenie. Hoci hladiny železa zvyčajne nemajú vplyv na zrážanie krvi, hladina vitamínu K môže mať rozhodujúci vplyv na proces zrážania krvi. V skutočnosti, nedostatok vitamínu K je častou príčinou zníženia zrážania. Vitamín K a jeho označenie „K“ je odvodené od nemeckého slova „Koagulation“ (zrážanie krvi, zrážanlivosť). Bol objavený v r. 1930 dánskymi vedcami. Je nevyhnutný pre funkciu bielkovín, ktoré sa podieľajú na zrážaní krvi a je potrebný pre stavbu kostí, tvorbu buniek a metabolizmus bielkovín. Vplyvom silných kyselín a oxidantov môže podliehať zmenám. Je to vitamín rozpustný v tukoch. Poznáme jeho 3 formy, vitamíny K1, K2 a K3.

Potrebný je najmä pre

správnu činnosť pečene a zrážanlivosť krvi. Dôležitý je pre ľudí, trpiacimi na krvácanie z nosa alebo nadmerne silnou menštruáciou
podporuje vstrebávanie vápnika, čím ovplyvňuje vývoj kostí
má protirakovinový účinok
bojuje proti vysokej hladine cholesterolu v krvi
pozitívne pôsobí na kardiovaskulárny systém a obličky

Nedostatok tohto vitamínu sa môže prejaviť krvácaním ďasien. Medzi ďalšie prejavy patria kruhy pod očami, nedostatok krvných doštičiek, krvácavosť.Vitamín K sa varením nestráca, ale vyprážanie má vplyv na tento vitamín, pretože oň potraviny týmto spôsobom ochudobňuje.

Vitamín K sa nachádza: listová zelenina (kapusta, čínska kapusta, hlávková kapusta), karfiol, brokolica, špenát, fazuľa, šošovica, hrach, petržlen, špargľa, paradajka, paprika, zeler, mrkva, cibuľa, zemiaky, kel, uhorky, avokádo, slivky, jahody, kivi, sójový olej, olivový olej, orechy, ovos, pšenica, sója, mäso a vajíčka.

Formy vitamínu K:

vitamín K1 (fylochinón) – je syntetizovaný rastlinami a využívaný pri zrážaní krvi
vitamín K2 (menachinón) – produkujú ho baktérie a má dôležitú úlohu pri metabolizme a minerálizácii kostí, pri bunkovom raste.
vitamín K3 (menadión) – je vhodný len pre zvieratá (pridáva sa do zvieracích krmív).​

Prirodzené vitamíny K1 a K2 sú rozpustné v tukoch a na vstrebávanie sú potrebujú žlč a pankreatická šťava. Vstrebáva sa v tenkom čreve. Nehromadí sa do zásob v nejakom orgáne, a preto je ho potrebné doplňovať potravou.

K predávkovaniu vitamínom K (K1, K2) nedochádza, lebo telo si vždy vytvorí len jeho prirodzené množstvo. Prípadný nadbytok syntetického vitamínu K3 - menadiónu môže poškodiť bunkové membrány. Aby došlo k predávkovaniu vitamínom K, človek by musel užiť viac ako 600 mg.

Dávkovanie: 1 tableta denne

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od spôsobu spracovania zložky.

Zloženie: vitamín K (fylochinón) 100 µg (133% RDA) RDA - odporučená denná dávka

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce