Výživové doplnky - C + Mg Star

Výživové doplnky - C + Mg Star

8,55 €

Trendy od popredného výrobcu Starlife - tento artikel je v tento okamih za výhodnú cenu 8,55 EUR. Robí nám radosť, že naše akcie robia radosť vám! Beží vám čas na BEZPLATNÚ dopravu k objednávkam v hodnote 79 EUR a viac! Takýto nákup poteší vás i vašu peňaženku.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

Unikátny značky Starlife - tento produkt máte po jednoduchej objednávke za skvelú cenu 8,55 EUR. Výhodné ceny máme pre všetkých zákazníkov. A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Využite ponuku skôr, než dôjde k zdraženiu.

C + Mg Star

Výživový doplnok so sladidlami

Vitamín C alebo inak kyselina askorbová patrí medzi významné antioxidanty – preberá zodpovednosť za osem enzýmov, ochranu pred oxidáciou poskytuje očiam, spermiám, neutrofilom, lipoproteínom. Vitamín C dokonca zabezpečuje regeneráciu pre ostatné vitamíny – podporuje napríklad regeneráciu vitamínu E, ďalšieho známeho antioxidantu. Je prítomný pri tvorbe kolagénu, ale i neurotransmiterov, zúčastňuje sa na tvorbe tyrozínu, karnitínu a katecholamínu.

Vitamín C

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý si na rozdiel od živočíchov a niektorých rastlín ľudský organizmus nevie vyrobiť sám, preto jeho dostatočné množstvo musí prijímať v potrave alebo vo forme doplnkov výživy. Pre organizmus je nenahraditeľný, pretože:Zúčastňuje sa na tvorbe kolagénu, prirodzenej látky, ktorá je základným stavebným materiálom kostí, kože, chrupaviek a kĺbov. Je to vo vode nerozpustná bielkovina zlepšujúca pohyblivosť svalov a vyživujúca kĺby. Kolagén je vzácny, po 25. roku života jeho produkcia v tele klesá a po 40. roku ho už telo netvorí takmer vôbec. Jeho úbytok sa prejavuje oslabením svalstva a nepríjemným trením kĺbov, čo vedie k bolestiam a degenerácii. C vitamín je mimoriadne silným antioxidantom, podporuje i regeneráciu ďalšieho významného antioxidantu – vitamínu E, čím zaručuje minimálne starnutie a poškodenie buniek. V organizme stimuluje tvorbu protilátok, čím ho chráni pred infekciami – vitamín C práve tvorbou protilátok výrazne vplýva na posilnenie imunity a chráni imunitný systém pred škodlivými vonkajšími vplyvmi. Vplýva i na žily – pomáha ich udržať silné, pevné, spevňuje cievne steny, najmä kapilárne cievy.Vitamín C je mimoriadne dôležitým vitamínom podieľajúcim sa na správnom raste kostí, zubov a na celkovom telesnom raste, pomáha udržiavať zdravie ďasien, kostí a kĺbov.Jeho dôležitou funkciou je podpora vstrebávania železa. Preto, že telo si ho nevie vyrobiť, dôraz by sa mal klásť na príjem stravy s obsahom vitamínu C.

Vitamín C je obsiahnutý napríklad v:

kiwi
jahody
sladká paprika
kapusta
zemiak
paradajky
brokolica
guáva
broskyne
jablká
citrusové plody ako citrón či pomaranč

Keďže fajčiari vystavujú svoje telo oxidačnému poškodzovaniu, jeho príjem by mali oproti nefajčiarom zvýšiť. Nedostatok vitamínu C spôsobuje skorbut, dnes už vzácne ochorenie, ktoré vedie ku krvácaniu ďasien, strate zubov a degenerácii kostí.

Magnézium

Horčík a draslík sú najdôležitejšími minerálmi nenahraditeľnými pri množstve vnútrobunkových procesov. Horčík zlepšuje prenos nervových impulzov, preto je pre nervy mimoriadne dôležitým vitamínom. Tento minerál transportuje cukor do buniek a podieľa sa na jeho premene na energiu, a podporuje účinok inzulínu, pomáha pri prevencii vzniku cukrovky. Podporuje i optimálne využitie kyslíka v bunkách. Horčík pôsobí ako podpora trávenia, s jeho pomocou správne fungujú črevá, ale i žlčník či močový mechúr.Funguje len spolu s vápnikom a pomáha ho vstrebávať, jeden bez druhého nedokážu správne pracovať, pomer medzi ich príjmom musí byť 2:1. Jeho prítomnosť v potrave je dôležitá pre správne fungovanie svalov, ale najmä nervov. Podporuje správnu činnosť nervového systému, horčík zmierňuje depresie a únavu. Má prirodzený upokojujúci účinok – zmierňuje podráždenosť a nervozitu. Nedostatok horčíka sa prejavuje ako podráždenosť, nespavosť či náladovosť a často ho pociťujú športovci a ľudia podávajúci nadmerný fyzický či psychický výkon.Zlepšuje koncentráciu, sústredenosť a pamäť. Optimalizuje krvný obeh, zmierňuje búšenie srdca a pomáha pri arytmii. Znižuje vysoký krvný tlak a pomáha pri prevencii srdcovo-cievnych ochorení. Prirodzene sa horčík nachádza v:

Horčík nájdeme v

banánoch
orechoch
mandliach
celozrnnom pečive
tmavej zelenine

Odporúčané dávkovanie: 1 tbl denneZloženie 1 tablety: Regulátor kyslosti: kyselina citrónová; stabilizátor: hydrogénuhličitan sodný; vitamín C (kyselina L-askorbová) 500 mg (625 % RVH*); ovocný prášok; horčík (oxid horečnatý) 131,8 mg (35 % RVH*); pomarančová aróma; sladidlo: sorbitol, acesulfam K; farbivo: žltá SY. RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látokV záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je u extraktov uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo. Nevhodné pre deti do 12 rokov. Nesmie sa presiahnuť ustanovená odporúčaná denná dávka. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce