Zelený jačmeň BIO - Klas

Zelený jačmeň BIO - Klas

18,93 €

Príjemné pocity nadväzujúci od kvalitnej značky KLAS - tento hit získate v jedinečnej akcii za 18,93 EUR. Počet kusov na zákazníka môže byť obmedzený. Stráviť minimálne sedemdesiat deväť € a DOPRAVU ÚPLNE ZADARMO máte vo vrecku. Ak budete spokojní, odporučte nás prosím svojim známym.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

KLAS

Neodoláte: od výrobcu KLAS - tento hit zoženiete po zľave za 18,93 EUR. Vyberajte to najlepšie u nás. Máte radi DOPRAVU, ktorú za vás zaplatí e-shop? Stačí nakúpiť nad 79 € a je vaša. No a to sa jednoducho oplatí.

BIO Zelený jačmeň Klas

Výživové doplnky

Zelený jačmeň je zdrojom mnohých živín – zelená farba je signálom vysokého obsahu látky zvanej chlorofyl, nájdeme v ňom aj veľa vitamínov, bielkovín a enzýmov.

Chlorofyl

Chlorofyl, látka nachádzajúca sa v zelenom jačmeni, má mnohé nepopierateľné pozitívne účinky na ľudský organizmus. Obsahuje aminokyseliny a enzýmy, ktoré sa okrem iného podieľajú na dostatočnom okysličovaní a čistení krvi. Chlorofyl je veľmi silný antioxidant – z tela pomáha vylučovať toxíny a jedy, čím podporuje posilnenie imunity. Okrem čistenia a okysličovania krvi je chlorofyl vynikajúcim prostriedkom ovplyvňujúcim chudokrvnosť, teda anémiu, ktorá je spôsobená nedostatkom červených krviniek. Chlorofyl je svojím chemickým zložením veľmi podobný hemoglobínu, a tak účinnými zložkami podporuje tvorbu červených krviniek. Jeho užívanie je teda vhodné pri poruchách zvaných anémia, čiže chudokrvnosť. Chlorofyl ovplyvňuje krvné doštičky – obmedzuje ich zrážanlivosť. Práve ich nadmerná zrážanlivosť často vedie k vzniku trombov, krvných zrazenín, ktoré môžu ohroziť srdce, dokonca viesť k infarktu.

Najväčšie množstvo chlorofylu obsahujú mladé lístky zeleného jačmeňa – najviac tejto látky obsahujú pomerne mladé, pri dosiahnutí výšky 15 – 30 cm. Okrem vysokého podielu chlorofylu v tomto období obsahujú aj veľké množstvo vitamínov, enzýmov a bielkovín.

Zelený jačmeň obsahuje aj:

osem esenciálnych aminokyselín
horčík
draslík
fosfor
meď
vápnik
železo

Pretože zelený jačmeň je výživovo kompletný, považuje sa za vynikajúce doplnky výživy. Pomáha regulovať hladinu cholesterolu – fytochemikálie - flavonoidy a foláty majú pozitívny vplyv na cholesterol, pomáhajú znižovať vysokú hladinu zlého cholesterolu, navyše pomáha znižovať chuť na sladké. Chlorofyl pomáha meniť vnútorné prostredie na zásadité a zároveň tým vplýva na prechod cukrov cez črevné steny a tým vyvažuje hladinu cukru v krvi. Tento proces znižuje chuť na sladké a rovnako tak výrazne znižuje riziko vzniku cukrovky. Chlorofyl, t.j. zelený jačmeň je teda vynikajúcim prostriedkom aj na chudnutie. Chudnutie je častokrát spôsobené nadmerným ukladaním tukov, zelený jačmeň však pôsobí na metabolizmus tukov, ovplyvňuje ho, podporuje a tak pomáha pri chudnutí. Ovplyvňuje aj činnosť štítnej žľazy, ktorej nesprávne fungovanie je spojené s nadváhou.

Mladý jačmeň

Zelený jačmeň obsahuje dostatok vlákniny. Preto je vhodný pri problémoch tráviacej sústavy, ktoré končia často zápchou, spôsobujúcou nepríjemné stavy, ako sú nechuť do jedla, únava či bolesť hlavy. Draslík, ktorý sa nachádza v zelenom jačmeni, podporuje tráviace ústrojenstvo. V zelenom jačmeni sa nachádza až 37-krát väčšie množstvo vápnika ako napríklad v pšenici,25-krát väčšie množstvo draslíka, päťkrát viac železa a dvojnásobné množstvo draslíka. Nachádzajú sa v ňom minerály zinok, mangán, selén, vitamín C, vitamín E a vitamíny skupiny B.

Obsah balenia: 250 g

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce