Zinc Star

Zinc Star

15 €

Jasný hit, od známeho výrobcu Starlife - tento tovar si môžete nechať dodať za takmer veľkoobchodnú cenu 15 EUR. Nákup cez nás znamená istotu dobré ceny. Na vami zadanú adresu bude BEZPLATNE dopravená objednávka v hodnote 79 EUR alebo viac. Želáme vám príjemné nakupovanie.

Značka: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Starlife

V zľave je od producenta Starlife - tento hit ľahko nájdete za vynikajúcu cenu 15 EUR. Robí nám radosť, že naše akcie robia radosť vám! A to ešte nie je všetko, dopravu za vás hradí e-shop, keď hodnota vášho košíka presiahne 79 EUR. Takýto nákup poteší vás i vašu peňaženku.

ZINC STAR - Zinok

Doplnky výživy

Zinok spolu s magnéziom, vápnikom či meďou patria medzi základné stavebné prvky organizmu. Nachádza sa vo všetkých orgánoch, no najviac ho môžeme nájsť v hormóne inzulín, ktorý je vytváraný v Langerhansových ostrovčekoch, a to v bunkách pankreasu, kde rozhoduje o regulácii metabolizmu cukrov v tele človeka. Je súčasťou inzulínu. Práve poruchy v tomto mechanizme v organizme sú príčinou ochorenia cukrovky. Tá je zasa najčastejšou príčinou slepoty. Bolo zistené, že najvyšší počet oslepnutí je spojených s cukrovkou. Možno to vysvetliť tým, že zinok sa nachádza v tkanivách očí vo vysokých dávkach, čím sa podieľa na zrakovom procese, konkrétne na prenose fotochemických reakcií do nervovej sústavy. Ak dôjde k zníženiu jeho hladiny, metabolizmus zinku v pankrease je narušený, čím dochádza aj k poškodeniu zraku.

Mnohí siahnu po zinku v prípade vypadávania vlasov či bielych škvrnách na nechtoch, ktoré sú najčastejším príznakom jeho nedostatku.

Účinky tabliet zinku v organizme:

aktivizuje niekoľko tráviacich enzýmov a enzýmov podieľajúcich sa na metabolizme
aktivuje vitamín A aby sa uvoľnil z pečene
reguluje pH
podporuje tvorbu HCl v sliznici žalúdka
podporuje imunitu
pôsobí ako prevencia nachladnutia, chrípky, a iných infekcií
pomáha v liečení mnohých chronických chorôb, od reumatickej artritídy, zníženej činnosti štítnej žľazy až po chronickú únavu a osteoporózu
urýchľuje liečenie rán, vredov, zranení, pooperačných rán a jaziev
pomáha liečiť anémiu
upravuje hladinu inzulínuje nevyhnutný pre normálny vývoj pohlavných orgánov
zlepšuje plodnosť, udržiava zdravé vlasy a nechty
dôležitý pre formovanie kostí
spolu s meďou a so znížením jódu zvyšuje psychické schopnosti
likviduje stratu čuchu a sluchu

Zinok

sa nachádza vo veľkom množstve potravín, preto je pre jeho dostatočný príjem potrebná konzumácia pestrej stravy, čo predstavuje zelenia, ovocie, mäsové a mliečne výrobky. V prepočte ide o 7 mg na deň u žien a 9 mg na deň u mužov. Najlepším zdrojom je červené mäso. U vegetariánov je potrebné veľké množstvo mliečnych výrobkov, vajec, celozrnných obilnín, orechov a strukovín. U tehotných žien je potreba zinku o 2 mg na deň vyššia, keďže je potrebné zabezpečiť dostatočné množstvo aj vyvíjajúcemu sa dieťaťu.

Nedostatok zinku spôsobuje padanie vlasov, zväčšenie prostaty, vyrážky, zhoršené videnie, biele škvrny na nechtoch, poruchy rastu, zápaly kože, psychické poruchy, náchylnosť k infekciám, časté prechladnutia, chrípky, bolesti kĺbov, zlú cirkuláciu krvi.

Dávkovanie: 1 tableta denne s jedlom

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od spôsobu spracovania zložky.

Zloženie: Zinok 25 mg (250% RDA). RDA - odporúčaná denná dávka

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Pozrite si všetky produkty značky

Podobné produkty

Ďalšie produkty od značky  

Zobrazit všechny produkty od výroce